“FAFA Group” hap dyert për pritjen e mysafirëve, nuk do të ketë rritje të çmimeve këtë verë

Komoditet, perfeksion, e mikpritje, janë disa nga sinonimet që tash e sa vjet po shoqërojnë tri hotelet përreth bregdetit. “FAFA…

Qytetarët bëjnë përgjegjës tregtarët dhe qeverinë për rritjen e çmimeve

Për rritjen e çmimeve në Kosovë, më së shumti përgjegjës janë tregtarët në bazë të një hulumtimi publik të bërë…

​Bajrami: Rritja e çmimeve është frikësuese, qeveria nuk po reagon

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami tha se qeveria ka ndërhyrë jashtëligjshëm në tregun e lirë. Sipas saj,…

Shtyhet për orën 12:15 debati parlamentar për rritjen e çmimeve

Kuvendi Kosovës shtyn debatin parlamentar për rritjen enorme të çmimeve deri në orën 12:15. Kjo seancë parlamentare ishte paralajmëruar të…

Kuvendi me seancë të jashtëzakonshme, diskutohet për rritjen e çmimeve

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë të jashtëzakonshme. Në këtë seancë do të ketë debat parlamentar lidhur me…

Kërkohet rishikimi i buxhetit, BQK: Ekonomia e Kosovës ndien krizën me rritjen e çmimeve

Banka Qendrore e Kosovës(BQK) po vlerëson se ekonomia e Kosovës pritet të ndien krizën përmes kanalit të rritjes së çmimeve…

Kurti: Rritja e çmimeve është kosto e lirisë dhe demokracisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi sot se ngritja e çmimeve të produkteve elementare dhe naftës është kosto e lirisë…

Tahiri: Shtrenjtimi i rrymës goditja më e madhe për qytetarët

Në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga opozita lidhur me shtrenjtimin e energjisë elektrike, shefi i grupit parlamentar i PDK-së,…