“Jemi në stres”, misteri i koeficientit të pagave

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin publik, mirëpo vlera e koeficientit ende…

Jasharaj: Greva mund të rikthehet, qeveria të mbajë fjalën për ligjin e pagave

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj ka adresuar kritika për qeverinë. Sipas tij, përfundimi i gjysmëvjetorit të parë shkollor është në…

​Zëvendësimi i mësimit të shtunave, njohësit e arsimit e quajnë dështim

Njohësit e arsimit e vlerësojnë të dështuar zëvendësimin e orëve të shtunave, për orët e humbura gjatë grevës. Sipas tyre,…

Jasharaj: Nuk paska fund poshtërsia e të pafytyrëve

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit dhe Shkencës Rrahman Jasharaj i është drejtuar mediave përmes një letre ku ka…

Rrahman Jasharaj letër Konjufcës: Na duhet një ekip i pavarur për shëndetin mental

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj i është drejtuar kryetarit të Kuvendit të…

​A do të ketë nesër mësim? Jasharaj: Nagavci mban inat, s’po lë hapësirë për zgjidhje

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, tha se inati i ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci nuk po lejon që të gjendet një…

Jasharaj: Ky është mjerimi i ministres Nagavci

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj ka reaguar pas deklaratave të ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci, duke thënë se SBASHK-u nuk…

SBAShK-u kundërshton vendimin e Nagavcit, Jasharaj: S’do të ketë mësim këtë të shtunë

Sindikata e Bashkuar e Arsimit ka kundërshtuar vendimin e ministres, Arbërie Nagavci, për ndryshim të kalendarit shkollor, e cila ka…

Jasharaj: Të shtunën nuk do të ketë mësim

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj ka deklaruar se kompensimi për orët e humbura gjatë grevës nuk do të bëhet këtë…

Jasharaj: “Dhurata” e Qeverisë për Ditën ndërkombëtare të Mësuesit

Kryetari i SBAShK-ut Rrahman Jasharaj përmes një letre publike ka shkruar se, punëtorët e arsimit janë në pritjen e arsyeshme,…