Tre muaj burg për rrahje

Gjykata Themelore në Ferizaj ka dënuar me tre muaj heqje lirie të pandehurin A.Rr., shtetas i Kosovës, për shkak të…

Shkak i pronave rrihen tetë persona në Prizren

Tetë persona në Prizren janë rrahur ndërmjet vete. Rrahja ndodhi shkak i kontestit pronësor, e që si pasojë e rrahjes…

​Gjykimi në Hagë, dëshmitari thotë se nuk e ka njohur të akuzuarin por e di që është ai i cili e ka rrahur

Po vazhdon gjykimi i ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa, në Dhomat e Specializuara në Hagë ku…

​Rrihet një shqiptar në veri

Një qytetar shqiptar është rrahur në veri të Mitrovicës para pak minutash, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it. Sipas këtyre…

Mosmarrëveshje për parkingun, arrestohet pas sulmit dhe kërcënimit

Një person është arrestuar në Prishtinë, i cili pas një mosmarrëveshje rreth parkimit të veturave e kishte sulmuar fizikisht dhe…

Hospitalizohet pasi u sulmua nga motra e vet

Një vajzë ka raportuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga motra e saj e dyshuara femër kosovare. Rasti…

Rrahje pas mosmarrëveshjes në trafik, pesë persona të lënduar

Disa persona janë përfshirë në një rrahje në hyrje të autostradës në fshatin Trudë të Prishtinës, ku si pasojë janë…

Rrahen mes vete dy vëllezër në Ferizaj

Dy vëllezër në Ferizaj janë rrahur mes vete. Policia tregon se të dy ishin nën ndikim të alkoolit. Të dy…

Rrahje në mes fermave në Prishtinë, arrestohet shtetasja e Shqipërisë

Një shtetase e Shqipërisë është arrestuar dje pasdite në Prishtinë, pasi që pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht viktimën femër…

Dehen me raki dhe nisin rrahjen masive, 7 të arrestuar në Nebregosht të Prizrenit

Policia e Kosovës ka arrestuar sot shtatë persona të përfshirë në një rrahje masive në një lokal të fshatit Nebregosht…