Hajdari: Kosova pa import të miellit s’do të ketë bukë mjaftueshëm për qytetarët

Ministrja e Industrisë Rozeta Hajdari ka thënë para deputetëve se Kosova nuk ka kapacitete të mjaftueshme për prodhimin e miellit,…

Hajdari: Kosova si vend importues s’kishte si t’i shmangej ngritjes së çmimeve

Ministrja e Industrisë Rozeta Hajdari ka deklaruar se rritja e inflacionit ka ardhur si rezultat i hapjes së ekonomisë pas…

​Hajdari: Miratimi i Projektligjit për tregti me jashtë do të ndihmojë zbatimin e reciprocitetit ndaj Serbisë

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), Rozeta Hajdari, ka thënë se miratimi i Projektligjit për tregti me jashtë do…

Ministrja Hajdari tregon pse u rriten çmimet e produkteve bazike

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka thënë se miratimi në lexim të dytë të Projektligjit për tregtinë…

OAK diskuton sfidat e sektorit privat me ministren Hajdari dhe Zyren e Kryeministrit

Prioritetet e Qeverisë, sfidat që bizneset po hasin gjatë ushtrimit të veprimtarisë, si dhe ligjet që OAK konsideron që Qeveria…

Hajdari: 2021-ta, rekord për nga numri i projektligjeve të miratuara nga Qeveria

Ministrja e Tregtisë, Rozeta Hajdari duke komentuar miratimin e ligjeve nga Qeveria e Kosovës, ka thënë se gjatë vitit 2021…

Hajdari: Në vitin 2021 ka pasur 52 përqind më shumë investime se vitin e kaluar

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), Rozeta Hajdari, ka numëruar të arriturat gjatë vitit 2021. Në konferencën përmbyllëse të…

Serbia ndalon transitin e mallrave, Kosova ende pa asnjë veprim

Ani se këtë vit pati një rritje të eksporteve në Kosovë, prodhuesit kosovarë së fundmi nuk po arrijnë të realizojnë…

Hajdari thotë se Serbia po vendos barriera ndaj Kosovës, paralajmëron masa të njëjta

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Rozeta Hajdari ka thënë se Kosova po sfidohet me barriera të ndryshe nga Serbia dhe…

​Hapet panairi i grave, Hajdari: Shpirti i ndërmarrësisë është te gratë

Në hapje të panairit tradicional “Gartë në biznes”, ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), Rozeta Hajdari theksoi se gratë…
error: