Rooney: Pogba më mirë të largohet nga Manchester United

Ikona e Manchester United, Wayne Rooney, ka thënë se ndoshta është koha që Paul Pogba të gjejë një klub të…

Vieira dhe Rooney bëhen pjesë e “Hall of Fame” të Premier Ligës

Legjenda e Manchester United dhe Everton Wayne Rooney dhe kapiteni legjendar i Arsenalit Patrick Vieira janë bërë sot pjesë e…

Rooney refuzon Evertonin

Skuadra angleze Everton që prej shkarkimit të trajnerit Rafael Benitez, ende nuk e ka emëruar pasuesin e trajnerit spanjoll. Në…

Evertoni në kontakte me dy ish-futbollistë të Premier Ligës për postin e trajnerit

Drejtuesit e skuadrës së Evertonit janë në kërkim të një trajneri të ri të pasi vendosën që ta shkarkonin spanjollin…

Rooney këshillon Solskjaerin: Ja ku duhet të luajë Ronaldo

Ish-sulmuesi i Manchester United Wayne Rooney e ka këshilluar trajnerin e Manchester United Ole Gunnar Solskjaer në lidhje me pozitën…