U largua nga Juventusi drejt United, ky i fundit nuk ishte zgjidhja e parë e Ronaldos

Sipas Guillem Balague, ylli portugez Cristiano Ronaldo nuk e kishte zgjidhje të parë Manchester Unitedin kur u largua nga Juventusi,…

Reagon Ronaldo pasi u shpall golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave

Cristiano Ronaldo e riktheu Manchester Unitedin në top katërshen e Premier Ligës me një hat-trick-un e tij kundër Tottenhamit, duke…

Rangnick tregon se a do të ketë në dispozicion Ronaldon dhe Cavanin kundër Tottenhamit

Trajneri i Manchester United Ralf Rangnick ka përditësuar sot mbi gjendjen e Cristiano Ronaldos dhe Edinson Cavanit para ndeshjes kundër…

Ronaldo synon të bashkohet me Leo Messin në PSG

Cristiano Ronaldo do të synojë të transferohet në Paris Saint-Germain nëse Manchester United dështon të kualifikohet në Ligën e Kampionëve,…

​Ja pse Ronaldo është larguar nga lista e lojtarëve për derbin me Cityn

Manchester United do të përballet me Manchester Cityn pa yllin portugez Cristiano Ronaldo. Gjatë gjithë javës ishte raportuar se numri…

Ronaldo jep lajmin e hidhur, tregon se kur mund të pensionohet

Cristiano Ronaldo e ka pranuar se nuk ka edhe shumë vite të mbetura si futbollist, por ylli i Manchester United…

Georgina i dhuroi Ronaldos veturë luksoze në vlerë 180 mijë euro

Georgina Rodriguez i dhuroi partnerit të saj Cristiano Ronaldo një Cadillac Escalade me tetë ulëse për datëlindjen e tij të…

Ronaldo e ka bllokuar faqen “Transfermarkt” në Instagram vetëm pse ata nuk e vlerësuan sa ai e vlerëson veten

Ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo, e ka bllokuar llogarinë në Instagram të “Transfermarkt” pasi nuk ishte pajtuar me vlerësimin…

Ronaldo tregon që nuk është i lumtur te Manchester United

Ylli portugez Cristiano Ronaldo ka dërguar një mesazh premtimi drejt tifozëve të Manchester United, ku edhe deklaroi që nuk është…

Buffon: Juventusi humbi harmoninë me Ronaldon

Portieri veteran Giangluigi Buffon beson që transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi ishte shkaktar që gjigandi italian humbi harmoninë në…