“Ky është fundi i historisë”, Ronaldo u përgjigjet ashpër gazetarëve

Sulmuesi i Manchester United, Cristiano Ronaldo, ka hedhur poshtë spekulimet për një pensionim të mundshëm përpara finales së play-off-it të…

​Bernardo Silva paralajmëron bashkëlojtarët para përballjes me Maqedoninë e Veriut

Përballja me Maqedoninë e Veriut në ndeshjen vendimtare e cila do të përcaktojë se cila nga këto dy skuadra do…

​Ronaldo ekzaltohet në stërvitje: “Erdhi mbreti. Kujdes!”

Cristiano Ronaldo dhe Pepe janë nga emrat më të mëdhenj të futbollit dhe që ende asnjëri prej tyre nuk e…

U largua nga Juventusi drejt United, ky i fundit nuk ishte zgjidhja e parë e Ronaldos

Sipas Guillem Balague, ylli portugez Cristiano Ronaldo nuk e kishte zgjidhje të parë Manchester Unitedin kur u largua nga Juventusi,…

Reagon Ronaldo pasi u shpall golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave

Cristiano Ronaldo e riktheu Manchester Unitedin në top katërshen e Premier Ligës me një hat-trick-un e tij kundër Tottenhamit, duke…

Rangnick tregon se a do të ketë në dispozicion Ronaldon dhe Cavanin kundër Tottenhamit

Trajneri i Manchester United Ralf Rangnick ka përditësuar sot mbi gjendjen e Cristiano Ronaldos dhe Edinson Cavanit para ndeshjes kundër…

Ronaldo synon të bashkohet me Leo Messin në PSG

Cristiano Ronaldo do të synojë të transferohet në Paris Saint-Germain nëse Manchester United dështon të kualifikohet në Ligën e Kampionëve,…

​Ja pse Ronaldo është larguar nga lista e lojtarëve për derbin me Cityn

Manchester United do të përballet me Manchester Cityn pa yllin portugez Cristiano Ronaldo. Gjatë gjithë javës ishte raportuar se numri…

Ronaldo jep lajmin e hidhur, tregon se kur mund të pensionohet

Cristiano Ronaldo e ka pranuar se nuk ka edhe shumë vite të mbetura si futbollist, por ylli i Manchester United…

Georgina i dhuroi Ronaldos veturë luksoze në vlerë 180 mijë euro

Georgina Rodriguez i dhuroi partnerit të saj Cristiano Ronaldo një Cadillac Escalade me tetë ulëse për datëlindjen e tij të…