Cristiano Ronaldon synon trofeun e tij të 31-të

Sot do të luhet finalja e Kupës së Italisë, ndërmjet Napolit dhe Juventusit. Me këtë rast, super-ylli portugez është në…

Chelsea ofron 120 milionë euro për Cristiano Ronaldo

Një lajm i  papritur ka ardhur mëngjesin e sotëm nga Spanja. Sipas të përditshmes “AS” skuadra e Chelsea është gati…

​Pak orë para ndeshjes ndaj Milanit, reagon Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo ka reaguar pak orë para ndeshjes së dytë gjysmëfinale kundër Milanit. Ylli portugez ka dërguar një mesazh për…

Ronaldo po mendon largimin nga Juventus

Ylli portugez mund të largohet nga Juventus në fund të këtij sezoni. Siç raportn Radio Rossonera, Cristano Ronaldo mund ta…

Ronaldo bëhet futbollisti i parë miliarder

Cristiano Ronaldo është bërë futbollisti i parë në histori, që meriton statusin e miliarderit. Sipas “Forbes”, ylli i Juventusit ka…

Ronaldo lirohet nga karantina, do të testohet për koronavirus

Cristiano Ronaldo rikthehet në J Village, pas 72 ditësh. Sulmuesi portugez do të zhvillojë testet mjekësore, para se të nisë…

Messi zgjedh 5 futbollistët më të mirë, lë jashtë listës Ronaldon

Lionel Messi ka dhënë një intervistë për “Mundo Deportivo”, ku ka folur për shumë gjëra. Natyrisht, nuk ka mbetur pas…

Ronaldo nuk ka dyshime: Së shpejti do të nisim të luajmë

Cristiano Ronaldo duket i bindur se ai së shpejti me skuadrën e tij Juventus do të rikthehet për të luajtur…

Ronaldo kthehet në Torino pas 2 muajsh, futet në karantinë

Cristiano Ronaldo është rikthyer në Itali. Ai ka lënë ishullin Madeira, ku qëndroi prej gati dy muajsh. Që pas ndeshjes…

Ronaldo gati të kthehet në Itali, e pret karantina 14 ditore

Cristiano Ronaldo bëhet gati për t’u kthyer në Itali. Këtë e bën të ditur e përditshmja “Tuttosport”, që thekson se…