​Lyoni e mposht Juventusin e Ronaldos

Lyoni e ka mposhtur sonte kampionin e Italisë, Juventusin, në ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së…

Juventusi shënon fitore

Juventusi ka shënuar fitore ndaj SPAL, në ndeshjen e zhvilluar sot në Serie A. Serinë e golave e filloi Ronaldo,…

Rakitic: Dua të luaj me Ronaldon

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic pranon se do të dëshironte të luante me superyllin e Juventusit, Cristiano Ronaldo. Me këtë…

Ronaldo dhe Messi mund të luajnë bashkë

Ish-drejtori i Barcelonës, Ariedo Braida ka thënë se nuk është e pamundur që Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo të luajnë…

Formacioni i Juventusit me Messin dhe Ronaldon (FOTO)

Messi është i lidhur ngushtë me një largim nga Barcelona. Shumë skuadra janë të interesuara për shërbimet e lojtarit më…

Ronaldo: Në moshën 35-vjeçare e mendoja veten duke peshkuar

​Cristiano Ronaldo një ditë më parë festoi 35-vjetorin e lindjes. Është rasti në fakt, për të bërë një bilanc të…

Ronaldo magjik, arrin shifrën e 50 golava të shënuara për Juventusin

Cristiano Ronaldo nuk ndalët së shënuari. ​Portugezi në ndeshjen e sotme, të cilën Juventusi e fitoi me rezultat të pastër…