Iniesta zbulon historinë prekëse me Ronaldinhon

Ish futbollisti i katalanëve, Andsres Iniesta kujton një ngjarje mjaft interesante, që lidhet me ish yllin brazilian të futbollit, Ronaldinho…

Zbulohet arsyeja pse Ronaldinho falsifikoi pasaportën në Paraguaj

Përpara disa javësh legjenda e futbollit brazilian Ronaldinho kaloi ditë të vështira sepse e pa veten në një nga burgjet…

Ronaldinho flet për herë të parë pas arrestimit

Arrestimi i Ronaldinho ishte një nga temat më të diskutueshme të periudhës së fundit. Ish-kampioni brazilian ishte arrestuar së bashku…

Messi e nxorri Ronaldinhon nga burgu?

Ronaldinho dhe i vëllai i tij Roberto Assis u liruan nga burgu ku ndodheshin në qytetin Asunsion në Paraguaji. Mirëpo…

Keq e më keq për Ronaldinhon, kjo është situata e tij

Rëndohet situata juridike e Ronaldinhos, i cili ndodhet në paraburgim në Paraguai, i akuzuar se është future në këtë vend…

Ronaldinho kampion në burg, shënon 5 gola

Ekipi i Ronaldinhos ka fituar turneun e mbajtur në burgun ku po qëndron yllin brazilian. Ish më i miri i…

Ronaldinho arrestohet për shkak të pasaportës

Futbollisti i famshëm Ronaldinho dhe vëllai i tij Roberto Assis arrestuan dje në Paraguai për hyrjen në vend me pasaporta…

Arrestohet Ronaldinho (FOTO)

Ish-ylli i Barcelonës dhe PSG, Ronaldinho është arrestuar në Paraguai. Arrestimi i legjendës së Brazilit ka ndodhur për shkak të…