Ronaldinho: Dua ta shoh Raphinhan në fanellën e Barcelonës

Legjenda braziliane Ronaldinho e ka pranuar që dëshiron që ta shoh bashkëkombësin e tij Raphinhan t’i bashkohet Barcelonës nga Leeds…

Ronaldinho shpreson që Messi dhe Barcelona t’i rikthehen niveleve më të larta të futbollit

Legjenda braziliane Ronaldinho ka thënë që Lionel Messi dhe Barcelona do t’i rikthehen niveleve më të larta të futbollit. Ndërkohë,…

Xavi: Mesi më ka shkruar po le të merremi me lojtarët që janë këtu

Në prezantimin e tij si trajner i Barcelonës, Xavi Hernandez ka zbuluar se është kontaktuar edhe nga ish-bashkëlojtari i tij…

Momenti kur Messi vrapon për ta përqafuar Ronaldinhon-video

Në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndërmjet Paris-Saint-Germain dhe RB Leipzigut është i ftuar legjenda e Brazilit dhe futbollit botëror…

Golat dhe spektakli i Ronaldinhos në ndeshjen mes legjendave të Real Madridit dhe Barcelonës – video

Legjendat e Real Madridit dhe Barcelonës janë ballafaquar së fundi në një ndeshje miqësore ku morën pjesë emra shumë të…

Ronaldinho e “pagëzon” pasardhësin e tij: Po, ai është trashëgimtari im

Ronaldinho e ka quajtur Neymarin si trashëgimtarin e tij. Fituesi i Topit të Artë i vitit 2005 ishte një ikonë…

​Ronaldinho zbulon se si arsyetohej babai i tij kur nuk kishte para për t’i blerë këpucë të futbollit

Njëri prej futbollistëve më të mëdhenj që ka njohur bota e futbollit padyshim se është Ronaldinho. Karriera e tij është…

​Mesazhi i Ronaldinhos pas nëna e tij u nda nga jeta

Ish-ylli i Barcelonës dhe Milanit, Ronaldinho ka falënderuar të gjithë për afeksionin dhe mbështetjen e tyre pas vdekjes së nënës…

Nuk ka vend për emra si C.Ronaldo, Xavi e Iniesta në formacionin ideal të Ronaldinhos

Njihet si njëri nga lojtarët më të mirë, më të dashur dhe më të talentuar në botën e futbollit. Ai…

​Me buzëqeshjen e zakonshme, Ronaldinho jep lajmin e keq për adhuruesit e tij

Të gjithë e njohim si njërin nga lojtarët më të dashur dhe më fantastik që ka pasur bota e futbollit.…