Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Roma barazon rezultatin me Ajaxin

Romakët shumë pranë gjysmëfinales. Skuadra italiane Roma ka barazuar shifrat në 1:1 kundër kampionit holandez Ajax, përcjell KosovaPress. Sulmuesi Edin…

Ajaxi në epërsi kundër Romës

Holandezët kanë kaluar në epërsi kundër skuadrës romake. Roma është në disavantazh 1:0 kundër skuadrës së Ajaxit, ku për holandezët…

Pjesa e parë, Roma e Ajax pa gola, Arsenali në epërsi të thellë kundër Slavia Pragës

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet më interesante të programit të Ligës së Evropës. Skuadra italiane Roma është…

Roma-Ajax, formacionet zyrtare

Pas fitores në ndeshjen e parë në Amsterdam javën e kaluar, Roma pret sot në shtëpi, në stadiumin “Olimpico” skuadrën…

Ajax – Roma, formacionet e mundshme, mungon Marash Kumbulla

Edin Dzeko dhe Jordan Veretout pritet të kthehen sonte në formacionin startues të Romës kundër Ajaxit në çerekfinalet e Europa…

​Çerekfinalet e Europa League, United, Arsenal e Roma zbresin në fushë

Champions i lë vendin Europa League sot, ndërsa luhen ndeshjet e para çerekfinale. Ajax-Roma duket në letër dueli më interesant…

Mbyllet sezoni për Marash Kumbullan

Mbrojtësi i Romës Marash Kumbulla ka pësuar një dëmtim në menisk gjatë detyrës ndërkombëtare me Shqipërinë dhe do të qëndrojë…

Roma – Napoli, lufta për një vend ne Evropë, Hysaj startues

Xhiro e 28 e Serie-A sjellë edhe derbin ndërmjet Romës dhe Napolit. Këto dy skuadra po luftojnë për një vend…

Roma dhe Milano në izolim, në Itali hyjnë në fuqi kufizimet e reja antiCOVID

Italia “ngjyroset” me të kuqe dhe portokalli, që nënkupton hyrjen në fuqi të kufizimeve më strikte për të luftuar pandeminë…

Parma mposht Romën, Interi vazhdon me fitore

Parma ka zhvilluar sot ndeshje si vendas kundër Romës, ku ka arritur ta befasojë me fitore, duke e mposhtur me…
error: