Biden i jep lamtumirën Bob Dole: Ai ishte një njeri që amerikanët e admirojnë

Ish-senatori republikan, kandidati i shumëfishtë presidencial, heroi i Luftës së Dytë Botërore dhe miku i madh i shqiptarëve, Robert Bob…

Meta: Thellësisht i pikëlluar për humbjen e mikut të madh të shqiptarëve Bob Dole

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar me rastin e ndarjes nga jeta të senatorit amerikan Bob Dole në moshën…

Kurti ngushëllon familjen e Bob Dole

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shprehur pikëllimin e tij me rastin e ndarjes nga jeta të ish-senatorit Bob Dole.…

Ambasadorja Kim: Bob Dole ishte patriot i vërtetë amerikan

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka reaguar pas lajmit për vdekjen e mikut të madh të shqiptarëve, senatorit…

Osmani për vdekjen e senatorit Dole: U prefsh në paqe, mik i dashur

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka shprehur pikëllimin e saj me rastin e ndarjes nga jeta të mikut të madh…

Çitaku: Në ditët tona më të rënda si komb, senatori Dole ishte zëri ynë në SHBA

Nënkryetarja e PDK-së Vlora Çitaku ka reaguar pas ndarjes nga jeta të mikut të madh të shqiptarëve Robert Dole. Senatori…

Haradinaj: Bob Dole mbetet një nga figurat kryesore që identifikon rrugën e Kosovës drejt shtetësisë

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka shprehur pikëllimin e tij me rastin e ndarjes nga jeta të mikut të madh…

Ambasada e SHBA-së: Senatori Dole mbajti premtimin e dhënë para 30 vjetësh për lirinë e Kosovës

Ngritja e bustit të senatorit amerikan Bob Dole sot në Prishtinë, ka zgjuar reagimin e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara…

Haradinaj: Vizita e Dole shënoi kthesë të madhe në Kosovë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka vlerësuar lart vizitën e senatorit amerikan Bob Dole 30…

MKRS do të përkrahë ekspozitën me fotografi kushtuar senatorit Robert Dole

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Vlora Dumoshi, ka zhvilluar sot një takim me drejtorin ekzekutiv të Odës Ekonomike…