Osmani me miq dhe disa artistë festojnë arritjet globale të Rita Orës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka organizuar një pritje për këngëtaren nga Kosova me famë botërore, Rita Ora, ku edhe…

Prishtina nderon Rita Orën me “Çelësin e Qytetit”

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama i ka dhuruar Rira Orës dhe Taika Waititi “Çelësin e Qytetit”. Ai ka…

Rita Ora e Albin Kurti takohen në qeveri

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim këngëtaren Rita Ora dhe bashkëshortin e saj, Taika Waititi. Rita Ora tregoi…

Rita Ora vjen në Kosovë, e prek tokën e emocionuar

Këngëtarja nga Kosova me famë botërore, Rira Ora, së bashku me familjen e saj po qëndrojnë në Kosovë Kryetari i…

Rita Ora tërhoqi vëmendjen në tapetin e kuq me një fustan që fsheh pak

Rita Ora ishte një nga yjet kryesore në darkën gala të organizuar nga edicioni britanik i Vogue në Londër, kryesisht…

Rita Ora në skenë me flamurin e Serbisë

Këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora në një nga performancat e saj në Hungari, mban flamurin e shtetit serb.…

Kur dy shqiptare takohen në “The Voice Australia”, Rita: Zemër si je?

Sihana Haxhinikaj është shqiptarja nga Kosova e cila përformoi në audicionin e “The Voice Australia”. Haxhinikaj, që u paraqit nga…

​Rita ndezi Eurovision, ja 10 vendet që shkuan në finale

Plotë energji dhe me një performancë të jashtëzakonshme, këngëtarja Rita Ora ngriti peshë publikun në M&S Bank Arena në Eurovision…

Rita Ora flet për Kosovën: Jam shumë me fat

Rita Ora kujdeset gjithmonë që t’i tregojë botës me krenari për vendin e  origjinës dhe rrënjët e saj. Siç ka…