​Rita Ora konfirmon se është martuar me Taika Waititi

Rita Ora më në fund konfirmoi se është martuar me Taika Waititi, duke e përshkruar dasmën si “perfektë” dhe “ditë…

Rita Ora në pullat postare të Kosovës

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, është bërë pjesë e thesarit të pullave postare të Filatelisë së Postës së…

Rita Ora konfirmon martesën me Taiki Waititi

Rita Ora ka folur për martesën e saj me Taiki Waititi për herë të parë pasi u martua fshehurazi në…

Rama falënderon Rita Orën

Kryeministri Edi Rama falënderoi sot këngëtaren me famë botërore Rita Ora, e cila ndezi mbrëmjen e djeshme atmosferën në Tiranë.…

Rita Ora elektrizon Tiranën, koncerti mbledh qindra të rinj në “Skenderbej”

Qindra qytetarë janë mbledhur në sheshin “Skënderbej” për të ndjekur koncertin e këngëtares shqiptare me famë botërore Rita Ora në…

Rita Ora mes lotëve për rastin e 11-vjeçares: Është me rëndësi të dimë se si i rrisim fëmijët tanë

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora e përlotur ka folur për rastin e dhunimit seksual të 11-vjeçares në Prishtinë. Ajo…

Rita Ora sonte mban koncert në Tiranë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora sonte do të mbajë koncert falas në Tiranë. Koncerti i Ritës do të…

​Tirana gati për koncertin e Rita Orës

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Rita Ora, e cila një ditë më parë mbërriti në Tiranë, u dekorua nga…

Rita Ora e provon edhe gatimin (Foto)

Rita Ora, ylli i muzikës që jeton në Mbretërinë e Bashkuar, e lindur në Kosovë, dhe Ambasadore e UNICEF UK,…

Titulli “Naim Frashëri” për artisten shqiptare Rita Ora

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj dekoroi me titullin “Naim Frashëri” artisten e mirënjohur Rita Ora me motivacionin “Në vlerësim të…