GAP: Institucionet nuk kanë qenë transparente në ndarjen e mjeteve për rimëkëmbje

Instituti GAP sot ka publikuar raportin mbi transparencën dhe kriteret e përdorura gjatë zbatimit të masave në kuadër të Programit…

Klubi i Prodhuesve e përkrah vendimin e PDK-së

Klubi i Prodhuesve ka përshëndetur vendimin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) që si parti opozitare ka përkrahur miratimin e…

Dështon seanca për Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike, mbahet javën e ardhshme

Me kërkesë të shefit të grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK-së), Arben Gashi seanca për votimin në lexim…

Kina fillon rimëkëmbjen ekonomike

Pas krizës së krijuar nga pandemia COVID-19, tashmë Kina ka filluar rimëkëmbjen ekonomike. Ekonomia e dytë më e madhe në…

Krasniqi: Shkak i mos votimit të rimëkëmbjes, gjendja e bizneseve është e rëndë

Pasi që në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës në rend dite është votimi i Ligjit  për Rimëkëmbje Ekonomike,…

Për të gjashtën herë, Qeveria pret që nesër deputetët ta votojnë Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike

Qeveria e Kosovës pret që nesër deputetët e Kuvendit të Kosovës ta votojnë Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Ekzekutivi, për të…

Sot mblidhet Kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit do të takohet sot për të diskutuar pikat e papërfunduara nga seancat e kaluara, në mesin e…

Rimëkëmbja ekonomike, Konjufca: Hoti po i mashtron qytetarët

Qeveria Hoti ka marrë kritika të ashpra nga partia më e madhe opozitare Lëvizja Vetëvendosje. Mungesa e një plani të…

PDK nuk përkrahë “Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike”, thotë se nuk adreson problemet e sektorit privat

Partia Demokratike e Kosovës nuk do ta përkrahë Ligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike të propozuar nga Qeveria e Kosovës, derisa i…

Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike përsëri nuk merr mbështetjen e mjaftueshme në Kuvend

Kuvendi i Kosovës ka hedhur përsëri në votim, në parim, projektligjin për rimëkëmbje ekonomike ku vetëm 60 deputetë morën pjesë…