Qeveria Kurti kritikohet për rikthimin e çështjeve teknike për liberalizim të vizave

Qasja e Qeverisë Kurti për liberalizimin e vizave po kritikohet nga opozita dhe njohësit e integrimeve evropiane. Pretendimi i ekzekutivit…

Rikthehen duartrokitjet në “La Scala” në Milano

Pas 199 ditësh kufizimesh anti-Covid “La Scala” në Milano mirëpriti publikun me koncertin që është një simbol i rifillimit. Një…

Sahatqija: Po presim programin qeverisës, LDK do ta rikthejë votën

Qeveria e Kosovës në krye me Albin Kurtin ende nuk e ka bërë të ditur programin qeverisës përçka po kritikohet…

​Pas bllokimit të fluturimeve, sot rikthehet puna në Aeroportin e Rinasit

Aeroporti i Rinasit sot do t’i rikthehet normalitetit, pas krizës së krijuar nga bllokimi i fluturimeve për shkak të revoltës…

Rikthehen sot aktivitetet elektorale, u pezulluan një ditë më parë në nderim të Finos

Rikthehet sot aktiviteti politik në vend, i cili u shty ditën e djeshme me rastin e shpalljes ditë zie kombëtare…

​Pireva: LDK ka njerëz që duan të kontribuojnë në rikthimin e LDK në skenën politike të Kosovës

Kandidati për deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdi Pireva në, në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të…

​Rikthehen reduktimet e ujit në Prishtinë

Shkak i reshjeve të shiut sërish janë rikthyer reduktimet e ujit. Kompania e Rajonale e Ujësjellësit “Prshtina”, njofton se nga…

Pas përplasjeve, Boeing 737 Max i sigurt të fluturojë sërish

Aeroplani i Boeing 737 Max është i sigurt për t’u kthyer në shërbim në Evropë, ka thënë Agjencia e Sigurisë…

Rrezikohet kthimi i La Ligës, pesë të infektuar me koronavirus

Jo vetëm në Itali por edhe në Spanjë ekziston frika që ky sezon futbollistik të mos rinisë më, kjo për…

Conte motivoi lojtarët e tij me këtë fjalim për rikthimin e madh ndaj Milanit

Përmbysja spektakolare në derbin e Madoninnës është ende në mendjet e zikaltërve, të cilët në fund të 45-minutëshit të parë…
error: