Rikthehen në funksion blloqet B2 dhe A3, pritet stabilizimi i reduktimeve

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka bërë të ditur se pas një angazhimi maksimal të ekspertëve, menaxhmentit dhe gjithë punonjësve…

Rikthimi në garat evropiane, Llapi mposhtet nga Buducnost

Rikthimin në garat evropiane skuadra e Llapit e ka shënuar me humbje. Ka përfunduar ndeshja mes skuadrës së Buducnost dhe…

Nxënësit në Kiev i rikthehen sot mësimit online

Nxënësit në kryeqytetin e Ukrainës, Kievi, do të mund t’i rikthehen mësimit sot. Mësimi do të mbahet përmes platformave online.…

Punëtorët e “Ferronikelit” nesër protestojnë, Nika: Nëse s’bëhet zgjidhje do të përdorim mënyra tjera radikale

Që nga 8 nëntori punëtorët e “Ferronikelit” mbetën pa punë. Krejt kjo për shkak krizës energjetike e cila detyroi “NewFerronikel”…

Bucolli: Blloku B2 mund të rikthehet sonte në prodhim

Janë duke u bërë testet e fundit për rikthimin e Bllokut B2 i ‘Kosovës B’. Zëdhënësi i Korporatës Energjetike të…

Arsimi në pandemi, rikthimi i nxënësve në shkolla vlerësohet si vendim i duhur

Rikthimi me prezencë fizike dhe me orar të plotë në shkolla vlerësohet si vendim i drejtë dhe që ka ndikuar…

Fauci: Besoj se ShBA do të rikthehet në normalitet në shkurt ose mars

Nëse më shumë amerikanë vaksinohen, Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të kthehen në normalitet deri në shkurt ose mars,…

Qytetarët e presin me padurim rikthimin e Adriana Matoshit në skenë

Artistë dhe qytetarë iu bashkuan të martën marshit “Ecim me Adrianën”, nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri tek Teatri Kombëtar në…

Ahmeti: Kemi një rikthim të madh të LDK-së, në raundin e dytë s’do ta kemi problem Gjilanin e Prishtinës

Rezultatet preliminare të shpallura nga Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) tashmë bënë të ditur se 21 komuna do të shkojnë në…

Abdixhiku në mbyllje të fushatës së LDK-së: Rikthimi ynë i madh politik është afër

Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë ka mbyllur fushatën zgjedhore prej 30 ditësh. Lideri i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka prezantuar të…