​Moti sot

Sot parashihet të mbretërojë mot me diell dhe me vranësira të dendura, të cilat nëpër disa lokalitete do të shoqërohen…

​Parashikimi i motit

Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat vende-vende parashihen të shoqërohen me riga shiu. Vlerat…

Parashikimi i motit për dy ditë

Nesër dhe të shtunën pritet që në vendin tonë të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me riga shiu. Temperaturat…

Moti gjatë pesë ditëve

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e fundit e dhjetorit do të karakterizohet me mot të vranët dhe…

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se moti gjatë kësaj jave do të jetë i qetë, me përjashtim të ditës…