​Von der Leyen: Shqetësuese situata në veri të Kosovës, të ulen tensionet dhe të rifillojë dialogu

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen deklaroi të martën se situata në veri të Kosovës është shqetësuese dhe…

​Nesër rifillon dialogu në nivel të kryenegociatorëve në Bruksel

Delegacioni i Kosovës i udhëhequr nga zëvendëskryeministri, Besnik Bislimi nesër (e mërkure) do të takohen në Bruksel me palën serbe…