Rifat Latifi takon në Bruksel Viola Von Cramon, bisedojnë rreth kujdesit shëndetësor dhe standardet evropiane

Kryetari Themelues i Kolegjit të Kirurgëve të Kosovës dhe ish- Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Prof. Dr. Rifat…

Kurti takon Rifat Latifin pas dorëheqjes, Dafina Gexha-Bunjaku caktohet ushtruese e detyrës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim ish- ministrin e Shëndetësisë, Rifat Latifi, i cili dje ka…

Zemaj: Dorëheqja e Latifit dështim i Kurtit si kryeministër

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj  është shprehur se ministri i shëndetësisë, Rifat Latifi ka dhënë dorëheqje nga…

Deputeti i LDK-së-Muratit: Para se t’i bashkohesh ish ministrit Latifi, procedoj pagat për mësimdhënësit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, i ka kërkuar ministrit të Financave, Hekuran Murati t’i procedojë pagat për…

Kurti s’e komenton dorëheqjen e ministrit Latifi, thotë se do ta takojë sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk e ka komentuar kërkesën për dorëheqje të ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi, bërë një…

Kurti nuk komenton dorëheqjen e ministrit të Shëndetësisë: Do ta takoj sot

Kryeministri Albin Kurti nuk ka dashur të komentojë dorëheqjen e ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi. Kryeministri Kurti shkurt u shpreh…

Jep dorëheqje ministri Rifat Latifi

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka dhënë dorëheqjen të enjten. Kështu ka mësuar KosovaPress, nga burime brenda ministrisë, ku theksohet…

Pezullohet protesta e punëtorëve shëndetësor në QKUK, i bindi ministri Latifi

Shoqata Sindikale e Punëtorëve Shëndetësor të QKUK-së njofton antarësinë, infermierët, mamitë dhe profesionistë tjerë shëndetësor që pas zhvillimeve të fundit…

Ministri Latifi u kërkoi ndihmë anesteziologëve të pensionuar

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Dr. Rifat Latifi, priti sot një grup të anesteziologëve të pensionuar. Në këtë…

Latifi për përcaktimin e listës së barnave: Pres 100% shmangie të konfliktit të interesit

Në takimin e parë të Komitetit kyç për përcaktimin e listës së produkteve dhe pajisjeve mjekësore, ministri i Shëndetësisë, Rifat…