Abazi i reagon Grenellit: Pse po tregon mosrespektim për Qeverinë e Kosovës?

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës Haki Abazi i është kundërpërgjigjur kërkesës së ambasadorit Richard Grenell për heqjen e taksës dhe…

Pardew: Misioni i Grenellit në Kosovë rrezikon paqëndrueshmëri në Ballkan

Ish-ambasadori i SHBA-së në Bullgari dhe oficeri i inteligjencës ushtarake, njëherësh ish-asistent i sekretarit të përgjithshëm të NATO-s,  James W.…

Kurti: Nuk i kam thënë Grenellit se do ta heqim taksën pa reciprocitet

Kryeministri Albin Kurti tha se nuk i kishte premtuar asnjëherë të dërguarit të posaçëm të presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi,…

Grenell: Nuk është folur për shkëmbim të territoreve, Kurti më premtoi heqje të taksës

Emisari  i presidentit amerikan në bisedimet Kosovë –Serbi, Richard Grenell ka siguruar se asnjëherë nuk ka folur me Thaçin e…

Departamenti Amerikan i Shtetit: S’ka marrëveshje sekrete, as plan sekret për shkëmbim territoresh

I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell; ambasadori amerikan në…

Grenell mbështet deklaratat e senatorit Perdue

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka mbështetur deklaratat e senatorit amerikan David Perdue…

Grenell: Heqja e tarifës nesër do të ishte një fillim i mirë

Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, ka përshëndetur qëndrimin e Isa Mustafës, i cili para pak…

Ambasadori Grenell do të vazhdojë angazhimin në dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka deklaruar se ambasadori Richard Grenell do të vazhdojë pozitën e…

Grenell mbetet i fokusuar te dialogu Kosovë-Serbi

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun Prishtinë-Beograd, Richrad Grenell do të jetë sërish syri dhe veshi i…

Grenell në krye të Inteligjencës Kombëtare, e urojnë edhe nga Kosova

Pas emërimit në krye të Inteligjencës Kombëtare, Richard Grenell ka marrë urime edhe nga Kosova. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi…
error: