Vuçiqi për Grenellin e Palmerin: Nuk janë lobues të Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka mohuar se Qeveria e vendit të tij paguan ish të dërguarin e Administratës Trump,…

Grenell: Albin Kurti u ndëshkua pasi refuzoi SHBA, Osmani mendon ndryshe nga ai

Ish-emisari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka deklaruar se kryeministri Albin Kurti ka marrë leksion në zgjedhjet e fundit…

Richard Grenell demanton Arben Gashin

Ish-emisari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka mohuar deklarimet e shefit të Grupit Parlamentar të LDK-së,…

Grenell tregon pse nuk u ftua Kosova në Samitin për Demokraci

Ish-emisari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se Qeveria e Kosovës ka bërë gabim të…

Grenell: Nuk paguhem nga Serbia, Janjiç shpifi dhe gënjeu

Ish-emisari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, e ka quajtur lajm të rremë, deklaratën e analistit serb,…

Grenell: Qeveria Kurti refuzoi paratë e SHBA-ve për gazin

Ish-Emisari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell po qëndron në Kosovë. Ai ka folur për Televizionin 7, teksa ka thënë…

Kërkon prova se Grenell paguhet nga Serbia për lobim, Serwer: Do t’i dërgoj në Departament të Drejtësisë

Analisti amerikan dhe njohësi i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka reaguar ndaj deklaratës së analistit politik në Serbi, Dushan…

Rama intervistë me Grenell, flasin për mini-shengenin dhe vendimin e DASH-it për Berishën

Ish i dërguari i posaçëm i ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump Richard Grenell, ka zhvilluar një…

​Grenell për votimin e Kurtit: Kjo i tregon botës aq shumë për të

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është kritikuar për votimin e tij në zgjedhjet në Shqipëri. Së fundmi është edhe ish-i…

Hapja e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem, Grenell e quan historike

Ish-emisari amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, e ka quajtur historike hapjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem. Ai në…