Avni Zogiani krahason Grenellin me ish-ambasadorin Dell

Zëvendësministri në detyrë i Infrastrukturës, Avni Zogiani, ka reaguar pas raportimeve se Richard Grenell do të largohet nga detyra e ambasadorit…

Grenell mbetet emisar special i Trump për dialogun Kosovë-Serbi

Zëdhënësi i ambasadorit Richard Grenell, Dick Custin, deklaroi sot se Grenell do të mbetet i dërguari special i presidentit amerikan…

Grenell konfirmon largimin e tij nga posti i ambasadorit

I dërguari special i presidentit amerikan për dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell, konfirmoi sot se do të largohet…

Ratcliffe emërohet në vend të Grenell si Drejtor i Inteligjencës Amerikane

Senati amerikan e ka konfirmuar emërimin e John Ratcliffe si Drejtor të Inteligjencës Kombëtare të SHBA-së. Më 20 shtator 2019,…

Grenell mohon të jetë shkarkuar nga Trump

I dërguari i posaçëm i Presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka hedhur poshtë lajmet për shkarkimin…

Një grup shqiptaro-amerikan kundërshtojnë Dio Gardin dhe mbeshtesin Grenellin

Shqiptarët e Amerikës dënojnë sulmin e motivuar politikisht kundër Drejtorit të Inteligjencës Kombëtare Amerikane, Richard Grenell. Nëpërmjet Avokatit dhe veprimtarit…

Grenell mohon të ketë pasur bisedime për shkëmbim territoresh

Emisari special i presidentit amerikan Dponald Trump, ambasadori Richard Grenell ka mohuar të ketë pasur diskutime për shkëmbim territoresh si…

Viola von Cramon – Richard Grenellit: Taksa është hequr

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, i është kundërpërgjigjur sonte kërkesës së emisarit të presidentit amerikan Donald…

Abazi i reagon Grenellit: Pse po tregon mosrespektim për Qeverinë e Kosovës?

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës Haki Abazi i është kundërpërgjigjur kërkesës së ambasadorit Richard Grenell për heqjen e taksës dhe…

Pardew: Misioni i Grenellit në Kosovë rrezikon paqëndrueshmëri në Ballkan

Ish-ambasadori i SHBA-së në Bullgari dhe oficeri i inteligjencës ushtarake, njëherësh ish-asistent i sekretarit të përgjithshëm të NATO-s,  James W.…
error: