​Botërori i Hendbollit/ UP “Hasan Prishtina” triumfon ndaj universitetit spanjoll “Mandaue”

Kosova e ka nisur suksesshëm Kampionatin Botëror të Hendbollit Universitar pasi UP “Hasan Prishtina” e ka mposhtur atë spanjoll “Mandaue”…

​Ekipi korean, Kangwon shkatërron atë të Malit të Zi, Unimne, në botërorin e hendbollit për universitete

Skuadra nga Mali i Zi, Unimne, e ka nisur me humbje Kampionatin Botëror në hendboll për universitete pasi janë mposhtur…

Një çerek i mbetur mes Danimarkës e Kosovës, ky është rezultati

Momentalisht, është duke u zhvilluar përballja mes Kombëtares së Danimarkës dhe asaj të Kosovës, ku kjo e fundit e gjen…

​Publikohen rezultatet e testit të arritshmërisë, ja rezultati

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), ka publikuar sot rezultatet e Testit të Arritshmërisë për klasat e nënta,…

Mbyllet pjesa e parë, ky është rezultati në ndeshjen e barazhit

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes skuadrës së Vushtrrisë dhe asaj të Malishevës, e vlefshme kjo për barazh,…

Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati në finalen e Kupës së Kosovës

Ka përfunduar pjesa e parë e super derbit mes Dritës dhe Llapit, ku të dy skuadrat kanë arritur ta gjejnë…

Mbyllet ndeshja në Ancient, ja rezultati mes “BNE” e “Copenhagen Flames”

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja mes “Copenhagen Flames” e “Bad News Eagles” e vlefshme kjo për “Legends Stage” të…

Premier Liga/Rezultate interesante pas pjesëve të para në këto ndeshje

Momentalisht janë duke u zhvilluar katër ndeshje në Premier Ligën angleze, ku pas përfundimit të pjesës së parë kemi disa…

Zhbllokohet rezultati mes Evertonit e Chelseat – video

Tanimë është zhbllokuar rezultati në stadiumin “Goodison Park”, ku nikoqirët kanë gjetur golin të parët në ndeshje. Skuadra angleze Everton…

Liga e Evropës/Ja rezultati i pjesës së parë në dy ndeshjet gjysmëfinales

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Ligën e Evropës, ku kemi disa rezultate…