Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati në derbin mes Interit e Romës

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin e Serie A mes Interit dhe Romës, ku të dy skuadrat e kanë…

Zhbllokohet rezultati mes Plzen e Inter, mysafirët në epërsi – video

Tanimë është zhbllokuar rezultati në ndeshjen mes Plzen dhe Inter, ku mysafirët e kanë gjetur golin të parët në stadiumin…

Kurti në takim me Lajçak: Të angazhuar për dialog që rezulton me njohje reciproke

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe…

Zhbllokohet rezultati mes Leicesterit e United – video

Tanimë është shënuar goli i parë i ndeshjes në stadiumin “King Power”, ku mysafirët tani e gjejnë vetën në epërsi.…

Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati mes Sassuolos e Milanit

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Sassuolos dhe Milanit, ku të dy skuadrat hyjnë drejt zhveshtores pa e…

​Hendboll, “Kangwon” i Koresë së Jugut triumfon ndaj “Gazi” nga Turqia

Universiteti “Kangwon” nga Koreja e Jugut ka regjistruar fitoren e dytë në Kampionatin Botëror Universitar të Hendbollit që po mbahet…

​Zalgiris-Ballkani, ky është rezultati i pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Zalgirisit dhe Ballkanit. Pas 45 minutave të para, rezultati është i barabartë…

​Botërori i Hendbollit/ UP “Hasan Prishtina” triumfon ndaj universitetit spanjoll “Mandaue”

Kosova e ka nisur suksesshëm Kampionatin Botëror të Hendbollit Universitar pasi UP “Hasan Prishtina” e ka mposhtur atë spanjoll “Mandaue”…

​Ekipi korean, Kangwon shkatërron atë të Malit të Zi, Unimne, në botërorin e hendbollit për universitete

Skuadra nga Mali i Zi, Unimne, e ka nisur me humbje Kampionatin Botëror në hendboll për universitete pasi janë mposhtur…

Një çerek i mbetur mes Danimarkës e Kosovës, ky është rezultati

Momentalisht, është duke u zhvilluar përballja mes Kombëtares së Danimarkës dhe asaj të Kosovës, ku kjo e fundit e gjen…