Kurti në 26-vjetorin e Srebrenicës: Themeli i paqes në Ballkan është ndëshkimi i kriminelëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar 26-vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kurti thotë se duan paqe dhe barazi mes…

​Teksti i plotë i Rezolutës për Srebrenicë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 89 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim kanë miratuar rezolutën për dënimin e…

22 vjet nga kapitullimi i Serbisë nga UÇK dhe NATO

Sot bëhen 22 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes ushtarako-teknike të Kumanovës, me të cilin iu dha fund luftës në Kosovë,…

Nuk kaloi rezoluta për faljen e gjobave

Nuk ka kaluar në kuvend rezoluta e propozuar nga shefi i GP të AAK, Besnik Tahiri për falja e gjobave…

Nuk kalon rezoluta e PDK-së për arsimin

Kuvendi i Kosovës nuk ka miratuar rezolutën e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) pas debatit që është mbajtur sot në…

​Kuvendi mban seancë, në rend dite shumë projektligje e rezoluta

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në ora 10:00 për të provuar edhe njëherë votimin e disa projektligjeve, rezolutave…

Kuvendi pa kuorum, s’ka vota për të miratuar rezolutën për të pagjeturit dhe asnjë projektligj

Në mungesë të kuorumit ka dështuar të miratohet propozim-rezoluta e Lëvizjes Vetëvendosje për të pagjeturit. Vetëm 31 deputetët e partisë…

​Çështja e të pagjeturve sërish sot në Kuvend

Seanca e Kuvendit të Kosovës e ndërprerë të premten do të vazhdoj sot. Në rend dite do të jenë 13…

S’ka kuorum as sot për rezolutën e Vetëvendosjes për dialogun

Kuvendi i Kosovës as në seancën e sotme nuk ka pasur kuorum për të votuar rezolutën e Lëvizjes Vetëvendosje në…

Nis seanca, pritet të votohet rezoluta për dialogun

Me një orë vonesë ka nisur seanca plenare në Kuvendin e Kosovës. Seanca do të vazhdojë me raportimin e kryeministrit…