Erdogan: Terroristët nuk do të arrijnë kurrë të shkatërrojnë paqen në Turqi

Terroristët që përpiqen të shkatërrojnë paqen dhe sigurinë në Turqi nuk do të kenë kurrë sukses, tha të dielën presidenti…

Erdogan takon Musk, e fton të ndërtojë fabrikën e radhës në Turqi

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u takua me CEO të Tesla-s, Elon Musk të dielën në qytetin e Nju Jorkut,…

Turqia shpreh mbështetje për Marokun pas tërmetit vdekjeprurës

Turqia shprehu të shtunën pikëllimin për tërmetin e fuqishëm që goditi Marokun, duke lënë të vdekur më shumë se 600…

​Marrëveshja për grurin, Erdogan takon Putinin në Rusi

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan të hënën u nis për në qytetin bregdetar rus të Soçit për të takuar presidentin…

Erdogan në Rusi për ringjalljen e marrëveshjes së drithërave

Turqia njoftoi se presidenti Rexhep Tajip Erdogan “shumë shpejt” do të vizitojë Rusinë, ku do të zhvillojë bisedime me homologun…

Presidenti turk Erdogan bën betimin si president i Turqisë

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka bërë betimin për t’u bërë president i Turqisë në Parlamentin turk në Ankara. Në…

Osmani pranoi ftesë për ceremoninë e inaugurimit të Erdoganit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka marrë ftesë për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan.…

Begaj uron rizgjedhjen e Erdogan

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka uruar Rexhep Tajip Erdogan, për rizgjedhjen e tij në postin e presidentit. Begaj ka…

Turqi, fillon votimi për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare

Miliona votues filluan të drejtohen drejt qendrave të votimit në Turqi, për të hedhur votën e tyre në zgjedhjet presidenciale…