Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Sot seanca e radhës për Thaçin e të tjerët

Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, kanë bërë të ditur se sot duke filluar nga ora 11:00, do të…

Mbi 464 mijë euro pagesa për avokatët e të akuzuarve nga Specialja

Mbi 464 mijë euro nga buxheti i Kosovës janë shpenzuar për mbështetjen financiare për avokatët për mbrojtjen e të akuzuarve…

Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së: Hetimet nuk mund të fillojnë para prillit

Në konferencën e tretë mbi ecurinë e çështje gjyqësore ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit, Jakup…

​Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon që Prokuroria ta dorëzojë dosjen paraprake në fillim të prillit

Mbrojtja e ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit,  kërkuan nga Zyra…

Ish-krerët e UÇK-së para Speciales

Ish-krerët e UÇK-së,  Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Kadri Veseli e Rexhep Selimi përmes video-lidhjes janë pjesë e konferencës së Speciales…

Sot konferenca e tretë statusore për Thaçin dhe të tjerët

Në Hagë sot nga ora 11:00 mbahet konferenca e tretë mbi ecurinë e çështjes gjyqësore ndaj ish-krerëve të UÇK-së Hashim…

Prokuroria nuk jep datë për përfundimin e hetimeve ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Në konferencën e mbajtur mbi ecurinë e çështjes gjyqësore ndaj Thaçit dhe të tjerëve, në Hagë, Prokuroria nuk ka dhënë…

Prokuroria kërkon të mos ndërpriten hetimet në rastin e Thaçit dhe të tjerëve

Prokuroria e Dhomave të Specializuara në Hagë ka deklaruar se hetimet duhet të vazhdojnë meqë mund të paraqiten dëshmitarë të…

Sot seanca e re për Thaçin dhe të tjerët

Gjykata Speciale do të mbajë seancë të re ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit. Seanca do…
error: