Reshje bore edhe sot

Reshjet e borës po vazhdojnë të bien pa ndërprerë edhe mëngjesin e kësaj të hëne. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK)…

Moti sot, temperaturat minimale -13 gradë Celsius

Gjatë së mërkurës në Kosovë do të mbaj mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Instituti Hidrometeorologjik i…

Bora bllokon disa akse rrugore në Maqedoni

Për shkak reshjeve të borës sot në mëngjes në orën 06:40 është vendosur ndalesë për automjete të rënda transportuese në…
error: