​Buzhala: Çmimet e energjisë në tregjet ndërkombëtare kanë rënë, sot kemi përmirësim të gjendjes

KEDS ka mohuar shpërfilljen e orareve të reduktimeve gjatë këtyre ditëve. Kompania e distribuimit të energjisë elektrike ka theksuar se…

Pandemia COVID-19, rritet borxhi publik në 1.5 miliardë euro

Ekonomia e Kosovës gjatë vitit 2020 ka pasur rënie prej 5.5 përqind, ndërsa borxhi publik është rritur në 1.5 miliardë…

​Moti për sot

Këtë të premte në Kosovë do të mbaj mot me diell dhe vranësira të cilat do të jenë më të…
error: