37 vite nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984, Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore…

22 vjetori i rënies së Mujë Krasniqit dhe 40 bashkëluftëtarëve të tij

Sot mbushen 22 vjet nga rënia heroike e komandantit të Brigadës 113 të Zonës Operative të Drenicës, Mujë Krasniqi –…

​31 vjetori i rënies së dëshmorëve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

Sot bëhen 31 vjet nga rënia e dy heronjve të kombit, Fahri Fazliu dhe Afrim Zhitia, nga Komuna e Podujevës.…

​Haradinaj: Adriani Krasniqi është udhërrëfyes për breza, se sa vlerë ka liria

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka kujtuar dëshmorin e kombit Adrian Krasniqi. Në 23 vjetorin e rënies së…

23 vjet nga rënia e Adrian Krasniqit

Dëshmori i kombit Gjeneral Adrian Krasniqi ka rënë heroikisht më 16 tetor të vitit 1997, gjatë një sulmi të Ushtrisë…

Vjosa Osmani, përkujton heronjtë Fehmi e Xhevë Lladrovci

Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani, në 22 vjetorin e rënies ka përkujtuar heronjtë Fehmi e Xhevë Lladrovci. Osmani thotë se 22vjet më…
error: