Rënia e re e bitcoin, sinjal për përshpejtimin e shitjes së kriptomonedhave

Çmimi i kriptomonedhës bitcoin ra nën 20.000 dollarë (19.000 euro), për herë të parë që nga fundi i vitit 2020,…

Mënyrat për t’i dhënë fund rënies së flokut

Lindja e fëmijës, përdorimi i tepërt i produkteve për flokët ose, le të themi, sindroma e Hashimotos janë disa nga…

Këtu janë shtatë arsyet kryesore pse ju bien flokët

Rënia e flokëve është një proces normal dhe natyral. Ne humbasim nga 50 deri në 100 fije floku në një…

23-vjetori i rënies së Mujë Krasniqit dhe 41 bashkëluftëtarëve të tij

Sot mbushen 23 vjet nga rënia heroike e komandantit të Brigadës 113 të Zonës Operative të Drenicës, Mujë Krasniqi –…

32-vjet nga rënia e dëshmorëve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

Sot mbushen 32 vjet nga rënia e dëshmorëve të Kombit, Fahri Fazliu dhe Afrim Zhitia, nga Komuna e Podujevës. Fahriu…

23 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot mbushen 23 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij,…

​20 vjet nga rënia e komandant Tigrit

Sot mbushen 20 vjet nga rënia e dëshmorit Fadil Nimani – komandant Tigri. Ai ishte nga Gërgoci i Gjakovës, një…

23 vjet nga rënia e Myrtë Zenelit

Myrtë Zeneli u lind më 11 tetor të vitit 1962 në fshatin Shqiponjë, ish-Jabllanicë. Shkollën fillore e mbaron në fshatin…

GAP: Numri i nxënësve ka rënë për 26 përqind

Për dhjetë vjet në Kosovë, numri i nxënësve ka rënë për 26 përqind. Në bazë të të dhënave për 19…

24 vjet nga rënia e Luan Haradinajt

Sot bëhen 24 vjet nga rënia e heroit Luan Haradinaj, i cili kishte rënë në njërën prej betejave të para…