40-vjetori i rënies së Nebih dhe Tahir Mehës

Sot shënohet 40-vjetori i rënies së Nebih dhe Tahir Mehës, të cilët nga kulla e tyre në Prekaz, iu kundërpërgjigjen…

​24 vjet nga rënia e Bahri Fazliut

Më 7 maj të vitit 1998 në vendin e quajtur Bogiqe të Malit të Zi ra heroikisht Bahri Fazliu. Bahri…

​59 vjet nga lindja e heroit Agim Ramadani

Heroi i luftës Agim Ramadani – Katana  u lind më 3 maj 1963 në Zhegër të Gjilanit. Shkollimin fillor e…

Një vit nga rënia e Qeverisë Kurti I, gjithë çfarë ndodhi në seancën e 25 marsit

Kuvendi i Republikës së Kosovës, i mbledhur më 25 mars 2021, në seancë plenare me kërkesë të 44 deputetëve, me…

Shpërthimi në Zagreb, policia konfirmon rënien e një fluturakeje

Një shpërthim i madh ka ndodhur në Zagreb të Kroacisë mbrëmjen e së enjtes. Shpërthimi ka ndodhur në afërsi të…

​Zyrtari amerikan: Kemi filluar të shohim efektet e sanksioneve ndaj Rusisë

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të ShBA-së, Ned Price thotë se tashmë efektet e sanksioneve të vendosura nga vendet Perëndimore…

Ahmeti ironizon me Kurti që shpjegoi si ka rënë B2: Çka po na vyejnë gjermanët me ndreq blloqe?

Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ironizuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti i cili shpjegoi se si…

Molliqaj ftohet nga policia për pretendimet e rënies së Bllokut A3 dhe A5

Kryetari i Parisë Socialdemokrate (PSD), Dradan Molliqaj thotë të jetë ftuar nga Policia e Kosovës, gjegjësisht Departamenti për Krime dhe…

​PSD pretendon që rënia e bllokuat A3 dhe A5 ishte e qëllimshme

Janë ngritur dyshime se rënia e bllokut A3 dhe A5 ka qenë e qëllimshme dhe e shkaktuar nga KEDS në…

​Luani i lindur para 48 vjetësh

Heroi Luan Haradinaj u lind më 17 nëntor 1973 në Gllogjan të Rekës, përkatësisht të Deçanit. Shkollën fillore e kreu…