Gjermania: Energjia bërthamore e rrezikshme, ne refuzojmë planet e BE-së

Qeveria gjermane ka thënë se e konsideron energjinë bërthamore të rrezikshme dhe kundërshton propozimet e Bashkimit Evropian (BE) për ta…

​Milan refuzon ofertën nga PSG për Hernandez

Gjiganti italian me çdo kusht dëshiron ta mbajë mbrojtësin 23 vjeçar. Klubi nga Serie A AC Milan thuhet se ka…

​Apeli refuzon ankesat për hedhje të aktakuzës në rastin e vrasjes së Ivanoviqit

Gjykata e Apelit e Kosovës, i ka refuzuar si të pa bazuara ankesat e avokatëve mbrojtës, për hedhje të aktakuzës…

​Apeli lë në fuqi masën e paraburgimit për drejtorin e KPK-së

Gjykata e Apelit i ka refuzuar ankesën Drejtorit të Sekretariatit të Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK) Lavdim Krasniqi dhe zyrtares…

​Refuzonin të vaksinoheshin kundër COVID-19, pushohen nga puna 7 infermierë

Punonin në strukturën që mundësonte shërbimin mjekësor në shtëpitë e të moshuarve në Dessau, një qytet lindor i Gjermanisë. Por…

Petkoviqit i refuzohet kërkesa për ta vizituar Kosovën

Drejtori i të ashtuquajturës zyre Serbe për Kosovën,  Petar Petkoviq i është ndaluar hyrja në Kosovë. kështu ka bërë të…