Rama takon Erdoganin në Nju Jork

​Kryeministri Edi Rama takoi në Nju Jork Presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan. Kreu i qeverisë shqiptare e vizitoi Erdoganin në…

Ben-Meir: Kosova të ketë kujdes nga agjenda islamike e Erdoganit

Profesori amerikan, njëherësh ekspert i çështjeve të Ballkanit Perëndimor, Alon Ben-Meir thotë se institucionet e Kosovës duhet të tregohen të…

Erdogan: Biden ka “duart e përgjakura” për mbështetjen ndaj Izraelit

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan tha sot se homologu i tij amerikan Joe Biden ka “duart e përgjakura” për…

Erdogan kërkon ndihmën e Papës për t’i dhënë fund ‘masakrës’ së palestinezëve

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka diskutuar sot përshkallëzimin e situatës në Rripin e Gazës me Papa Françeskun, duke…

Erdogan “mbyll” Turqinë

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan prezantoi sot “mbylljen e plotë” në nivelin kombëtar deri më 17 maj. Kjo do…

Erdogan: Njohja amerikane e gjenocidit armen me ndikim shkatërrues në raportet me SHBA

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi sot se njohja e gjenocidit armen nga kolegu i tij amerikan Joseph Biden,…

Erdogan do të takohet me udhëheqësit e BE në Turqi më 6 prill

Presidentët e Këshillit Evropian dhe Komisionit Evropian do të takohen me presidentin Recep Tayyip Erdogan në Turqi më 6 prill,…

Erdogani uron Kurtin, i kërkon ta rishikojë çështjen e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem

Albin Kurti ka pranuar letër urimi nga presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Erdogan në letër e urimit dërguar kryeministrit…

Truproja i Erdoganit kryen vetëvrasje

Oficeri i policisë Mehmet Ali Bulut, i vendosur në Drejtorinë e Mbrojtjes Presidenciale, u gjet i vdekur të martën në…

Kurti ua kthen letrat Netanyahut e Erdoganit, s’përmend ambasadën në Jerusalem

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti u ka kthyer letrat e urimit që i erdhën ditë më parë nga presidenti…