Erdogan kandidon për president

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka dorëzuar sot kandidaturën e tij për zgjedhjet e ardhshme presidenciale. “Unë jam kandidat…

Erdogan zemërohet me kryeministrin grek: Ai nuk ekziston më për mua

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan deklaroi sot se kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis nuk ekziston më për të, pasi ai pretendon…

Erdogan do të takohet me delegacionet e Ukrainës e Rusisë përpara negociatave

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan deklaroi sot se do të takohet shkurtimisht me delegacionet ukrainase dhe ruse përpara bisedimeve…

Erdogan i kërkon BE-së të rifillojë bisedimet e pranimit

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan i kërkoi sot Bashkimit Evropian të rifillojë “negociatat e anëtarësimit”, përpara samitit të liderëve…

Presidentja Osmani pritet me ceremoni shtetërore nga Erdogani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Osmani, e shoqëruar…

​Erdogan pozitiv me COVID-19

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, konfirmoi se është pozitiv me koronavirus. Këtë informacion Erdogan e ka konfirmuar përmes llogarisë…

Erdogan i ofroi Ukrainës të ndërmjetësonte takimin me Rusinë

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan tha sot në Kiev se vendi i tij është gati të bëjë gjithçka që…

Erdogan fton Putin për vizitë në Turqi: S’do të ishte e mençur që Rusia të nisë konfliktin në Ukrainë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan njoftoi sot se kishte ftuar homologun e tij rus Vladimir Putin të vizitojë vendin e…

Erdogan në Parlamentin e Shqipërisë: Kemi 600 vjet miqësi, tani edhe aleatë strategjikë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, në fjalimin e tij sot në Kuvendin e Shqipërisë, deklaroi se Turqia dhe Shqipëria kanë…

Erdogan në Tiranë: Të merren hapa të shpejtë kundër strukturimit të organizatës Feto në Shqipëri

Përmes nënshkrimit të marrëveshjeve dhe disa projekteve në të cilat po investon Turqia në Shqipëri, të vendet po synojnë thellimin…