Krerët shtetërorë bëjnë homazhe në kompleksin memorial në Reçak

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, së bashku me kryeministrin Albin Kurti dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca kanë bërë sot homazhe në…

Limaj: Reçaku vazhdon të jetë fytyra e turpit të Serbisë

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se masakra e Reçakut vazhdon të jetë fytyra e turpit të Serbisë.…

Të mbijetuarit e Reçakut: Propozim-aktakuza ndaj Thaçit e Veselit, e  papranueshme – aktakuza duhet të ngritet ndaj Serbisë

Propozim-aktakuza e Gjykatës Speciales në Hagës ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së Kadri Veseli është e…