Perez i gatshëm të bëj “çmendurinë” për Milinkovic-Savic

Florentino Perez nuk heq dorë nga Sergej Milinkovic-Savic. Presidenti i Realit të Madridit është i fiksuar pas mesfushorit serb të…

Hazard lë pas lëndimin, rikthehet të luaj për Realin

Eden Hazard ka lënë pas dëmtimin. Sulmuesi belg do të kthehet në skuadrën e parë të Real Madridit dhe kjo…

Sevilla kërkon zëvendësuesin e Banega, fantazisti i Realit në krye të listës

​Sevilla ka nisur nga puna për të gjetur pasuesin e Banegas. Klubi andaluzian po vlerëson profile të ndryshëm lojtarësh për…

Modric luan sezonin e fundit në Madrid

Në Spanjë shtypi vendas shkruan për një rënie domethënëse të rendimentit të Luka Modriç. Sipas tyre, mesfushori kroat rrezikon largimin…

Real Madridi fiton minimalisht ndaj Atletico Madridit

Ka përfunduar super-ndeshja në mes të Realit dhe Atletico Madridit. ​Real Madrid ka shënuar një fitore tejet të vlefshme në…

Real Madrid – Atletico Madrid, formacionet e mundshme (FOTO)

Sot do të zhvillohet java e 22-të në La Ligën spanjolle. Në Santiago Bernabeu me fillim nga ora 16:00, në…

​Real Madrid avancon në bisedime me Eriksenin

Real Madrid është duke punuar për një transferim të mundshëm të mesfushorit danez të Tottenhamit, Christian Eriksen. Sipas asaj që…