Barcelona kërkon të rrëmbejë talentin e Real Madrid

Takefusa Kubo ishte lojtari i fundit që futi në sherr dy rivalë e përjetshëm në Spanjë, Barcelonën dhe Realin e…

Real Madrid dhe Sergio Ramos ende larg marrëveshjes për vazhdimin e kontratës

Sergio Ramos po luan sezonin e tij të 15 me fanellën e Realit të Madridit, kohë gjatë të cilës ia…

Real Madrid kthen stadiumin në depo

Real Madridi, në ballë të luftën kundër Koronavirusit, që ka mbërthyer prej ditësh kryeqytetin e Spanjës dhe jo vetëm. Klubi…

E ardhmja e Bale, Real merr vendimin e papritur

Real Madrid është duke menduar për të ardhmen e Gareth Bale. Sipas asaj që shkruan Marca, Los Blancos janë duke…

“El Clasico” për David Alaba

Real Madrid dhe Barcelona janë skuadrat e interesuar për mesfushorin e Bayern Munich, David Alaba. Kontrata e lojtarit skadon në…

Shtyhet ndeshja mes Manchester Cityt dhe Realit

Koronavirusi ka tronditur botën dhe tanimë nuk mund të flitet për futboll. Pavarësisht se UEFA nuk ka dalë me një…

Real Betis luan për Barcelonën, Real Madrid pëson humbje

Futbollistët e Real Betisit kanë ndërprerë serinë ‘e zezë’ të ndeshjeve pa fitore si vendës kundër kampionit të shumëfishtë spanjoll.…

Real fiton El Clasicon numër 277

Futbollistët e Barcelonës kanë humbur pozitën e liderit në La Liga. Ata sonte në udhëtim humbën nga Real Madrid me…

Kroos pritet të largohet nga Real Madridi

Te Reali i Madridit vetëm pak ditë para El Clasicos ndaj Barcelonës, shpërthen çështja Toni Kroos. Mesfushori gjerman i cili…

Sonte zhvillohen dy ndeshje tejet interesante në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve vazhdon sot me dy ndeshje tejet interesante në kuadër të 1/16. Lyon do ta pres në shtëpi…