Carvajal: Të gjithë do të luftojmë deri në vdekje për Zidanen

Të gjithë lojtarët e Real Madridit janë në përkrahje të trajnerit Zinedine Zidane dhe të gjithë do të luftojnë deri…

Lëndohet Fede Valerde, mungon në sfidën ndaj Interit në Ligën e Kampionëve

Nëse nuk ndodh ndonjë një rikuperim i bujshëm, mesfushori i Real Madridit, Fede Valverde do ta humbas ballafaqimin me Interin…

Zidane pas humbjes nga Valencia: Pergjegjësia është e imja

Zinedine Zidane e ka marr përgjegjësinë e plotë pas disfatës nga Valencia të dielën ku skuadra e tij pësoi katër…

Valencia – Real Madrid, publikohen formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes kryesore të kësaj jave në kampionatit spanjoll të njohur si La Liga ndërmjet Valencias…

Real Madrid hap bisedimet për kontratë me Ramos

“Galaktikët” kanë hapur bisedimet me Sergio Ramos për vazhdimin e kontratës së këtij të fundit. Real Madridi janë në bisedime…

Real Madrid ende pa kontratë të re për Ramosin

Kapiteni i Kombëtares së Spanjës si duket do të jetë agjent i lirë në vitin 2021. Real Madrid ende nuk…

Rikthehet avantazhi i Real Madridit ndaj Interit (VIDEO)

Real Madridi e ka rikthyer epërsinë ndaj Interit me golin e Rodrygos në minutën e 79’ të ndeshjes, raporton KosovaPress.…

Interi barazon rezultatin me Real Madridin (VIDEO)

Interi e ka rikthyer rezultatin nga 2-0 në 2-2, raporton KosovaPress. Golin e dytë për “Neroazzurrët” e ka realizuar sulmuesi…

Liga e Kampionëve, rezultatet pas pjesë së parë

Kanë përfunduar 45 minutat e para të gjashtë ndeshjeve që po zhvillohen nga ora 21: në kuadër të Ligës së…

Benzema kalon edhe portierin dhe realizon ndaj Interit (VIDEO)

Real Madridi ka kaluan në avantazh ndaj Interi në minutën e 24’ të ndeshjes, raporton KosovaPress. Golin e realizoi sulmuesi…