​Sevilla – Real Madrid, formacionet zyrtare

Pas një jave me rezultatet jo të mira në Ligën e Kmapionëve, Sevilla dhe Real Madridi rikthehen për t’u ballafaquar…

Real Madrid kontakton Pochettinon

Trajneri argjentinas mund të jetë zëvendësuesi i Zidanes këtë edicion. Real Madrid është në kontakte të vazhdueshme me Mauricio Pochettinon,…

Mësohet emri favorit që pritet ta zëvendësojë Zidanin te Real Madridi

Mauricio Pochettino është favoriti për të marrë përsipër vendin e Zinedine Zidane, me bosin e Real Madridit nën presion pasi…

Këto tri ndeshje do ta përcaktojnë të ardhmen e Zidane

E ardhmja e Zineidne Zidane do të qartësohet pas zhvillimit të tre ndeshjeve te ardhshme, raporton e përditshmja spanjolle “Marca”.…

​A do të jap dorëheqje? Flet Zinedine Zidane pas humbjes nga Shakhtari

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane ka këmbëngulur se ai nuk do të japë dorëheqje, përkundër një performance tjetër të…

​Shakhtari e mposht me lehtësi Realin, komplikohet situata në Grupin B

Real Madridi ka pësuar disfatë të pakëndshme në Ligën e Kampionëve duke u mposhtur nga skuadra ukrainase Shkahtar Donetsk me…

Shakhtar – Real Madrid, formacionet zyrtare

Shakhtar Donetski dhe Real Madridi do të ballafaqohen sonte me fillim nga ora 18:55 në kuadër të rrethit të parafundit…

Calderon këshillon Real Madridin për blerjen e këtij sulmuesi

Ish-presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon, e ka këshilluar ish-klubin e tij që të nënshkruaj me sulmuesin e Paris –…

Gabimi fëmijëror i Courtois i kushton me golin e dytë Real Madridit – video

Asgjë nuk po i shkon mirë Real Madridit në ballafaqim me Alavesin. Pasi pranoi një gol dhe mori lëndimin e…

Rodrigo gjunjëzon Interin më një supergol – video

Real Madridi tashmë e ka thelluar epërsinë ndaj Interit në 0-2, në ndeshjen e cila po zhvillohet në “Giuseppe Meazza”,…