La Liga sjell derbin lokal Real Madrid-Atletico Madrid

La Liga spanjolle rikthehet sot me disa ndeshje interesante, ku ndër përballjet më të mira do të jetë ajo mes…

Real Madrid po shikon të rikthejë Reguilon

Real Madrid po planifikon të rikthej mbrojtësin Sergio Reguilon verën e ardhshme, raporton “talkSport”. 23 vjeçari, i cili është mbrojtës…

Pritet largimi i Zidane nga Real Madridi

Zinedine Zidane thuhet se do të largohet nga skuadra e Real Madridit në fund të këtij edicioni, pasi që kërkesat…

Tjetër gol në ndeshjen Real Madrid – Gladbah – video

Real Madridi po shkon me hapa të sigurt drejt kualifikimit për në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve.…

Bie goli i parë në ndeshjen Real Madrid – Gladbach – video

Real Madridi e ka gjetur golin e epërsisë ndaj Borussia Munchengladbahut pas nëntë minutave lojë. Realizues ishte sulmuesi francez Karim…

Në rast humbjeje Realin e pret Europa League, formacionet zyrtare Real Madrid – B. Gladbach

Pjesë e grupit më të paparashikuar të Ligës së Kampionëve, pra Grupit B, janë edhe Real Madridit dhe Borussia Munchengladabch…

A do të shkarkohet nëse nuk fiton ndaj Gladbahit? Përgjigjet Zidane

Zinedine Zidane është i shqetësuar vetëm për kualifikimin e Ligës së Kampionëve, dhe për të ardhmen e tij, përpara përplasjes…

Conte komenton një marrëveshje të mundshme ndërmjet Realit dhe Gladbahit

Trajneri i Interit, Antonio Conte tha se ai shpreson se ‘askush’ nuk beson se Real Madridi dhe Borussia Mönchenglabach do…

Pas fitores ndaj Sevillas, kjo është deklarata e Zidanit

Trajneri i Real Madrid Zinedine Zidane vlerësoi aftësinë e skuadrës së tij për t’i bërë ballë presionit pasi ata përfunduan…

Real Madridi merr një fitore shumë të rëndësishme ndaj Sevillas

Me rezultat minimal 0-1, Real Madridi ka arkëtuar tre pikë shumë të rëndësishme kundër Sevillas, ndeshje kjo e zhvilluar të…