Enis Bardhi me shokë e mposht Real Madridin

Një humbje e papritur ka ardhur përsëri për Real Madridin në kampionatin spanjoll. “Los Blancos” të drejtuar nga trajneri Zinedine…

Kombinimi Kroos – Asensio i jep epërsinë Real Madridit – video

Edhe pse me një lojtar më pak në fushë, Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Levantes pas 13 minutave…

Real Madridi mbetet me një lojtar më pak pas vetëm tetë minutave lojë

Real Madridi e ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme ndeshjen ndaj Levantes. Eder Militao është përjashtuar nga…

Real Madrid – Levante, Hazard dhe Asensio nga minuta e parë

Levante do të jetë rivali i Real Madridit në xhiron e 20-të të La Ligas spanjolle dhe trajneri Zinedine Zidane…

Real Madrid i gatshëm që ta humbasë Ramosin

Gjiganti spanjoll Real Madrid thuhet se kanë hequr dorë që ta bindin Sergio Ramos për të qëndruar në “Santiago Bernabeu”,…

​Arsenali dhe Liverpooli në garë për yllin e Real Madridit

Real Madrid si duket është afër të largojë nga skuadra Vinicius Junior, ku për të kanë shprehur interesim gjigantët anglez…

Zinedine Zidane infektohet me koronavirus

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19, ka konfirmuar gjiganti i La Ligas. Francezi,…

Arsenal hap bisedimet me Odegaard

Drejtori sportiv i “Topçinjëve” Edu, ka hapur bisedimet javën e kaluar, për të transferuar 22 vjeçarin. Arsenal është në bisedime…

A do të shkarkohet Zidane? Vijnë lajmet e fundit nga Real Madridi

Zinedine Zidane edhe më tutje e gëzon mbështetjen e plotë të bordit në Real Madrid, Francezi nuk po përballet me…

Fundi i epokës së Zidane, ky është plani i Real Madridit

Shenjat e lodhjes, konsumimit dhe distancimit tregojnë fundin e ciklit të Zinedine Zidane në Real Madrid. Udhëheqësit e Madridit nuk…