Ish-ylli i Evertonit dhe Real Madridit dëshiron që Liverpooli ta fitojë Ligën e Kampionëve

Ish-lojtari i skuadrës angleze Everton dhe gjigantit spanjoll Real Madrid, James Rodriguez, ua ka kthyer tani shpinën ish-skuadrave të tij,…

Mbappe bën hapin tjetër për t’u transferuar në Real Madrid

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe thuhet se është i gatshëm të pranojë ulje të pagës në mënyrë që t’i…

Atletico triumfon ndaj Realit, blindon pozitën e katërt

Atletico Madridi ka siguruar tre pikë të reja dhe shumë të rëndësishme në luftën për të siguruar vendin e katërt,…

Atletico e pret kampionin e ri, Realin në “Wanda Metropolitano”, formacionet zyrtare

Derisa Real Madridi tashmë është kurorëzuar si kampion i ri i La Ligas dhe tri ndeshjet e mbetura do t’i…

Finalja mes Liverpoolit e Real Madridit, ja për kë do të bëjë tifo Mourinho

Trajneri i Romës, Jose Mourinho, ka treguar se do të bëjë tifo që Real Madridi të mposht Liverpoolin në finalen…

Ancelotti synon tjetër rekord historik në finale ndaj Liverpoolit

Real Madridi është kualifikuar në finalen e Ligës së Kampionëve, ku Carlo Ancelotti mund të bëhet trajneri i parë që…

Ancelotti: Këtu mjafton një shkëndijë dhe këtë e di PSG-ja

Real Madridi është në finalen e Ligës së Kampionëve pas një rikthimi të jashtëzakonshëm kundër Manchester Cityt. “Los Blancos” e…

Liverpooli dhe Real Madridi do të zhvillojnë finalen e tretë në histori ndërmjet tyre

Liverpooli dhe Real Madridi janë përballur dy herë në finalen e Kupës së Evropës/Ligës së Kampionëve me nga një fitore.…

Real Madridi dhe Liverpooli përballen në finalen e Ligës së Kampionëve

Real Madridi ka kaluar në finale të Ligës së Kampionëve pasi e ka eliminuar Manchester Cityn me rezultat të përgjithshëm…

Real Madridi bën mrekullinë ndaj Cityt, ndeshja shkon në vazhdime

Finalisti i dytë i Ligës së Kampionëve pritet që të përcaktohet pas vazhdimeve apo penalltive pasi Real Madridi dhe Manchester…