Hazard e pranon se mund të largohet nga Real Madridi

Eden Hazard ka refuzuar që të përjashtojë mundësinë e largimit nga Real Madridi gjatë verës së ardhshme, pavarësisht që kontrata…

Real Madridi i obliguar të fitojë ndaj Cadizit, formacionet e mundshme

Barazimi me Gironan dhe humbja nga Rayo Vallecano kanë bërë Real Madridi të mbetet pesë pikë prapa Barcelonës në kreun…

​Fitore dramatike e Barçës

Fitore shumë e rëndë për mënyrën se si u arrit. Barcelona, me 10 lojtarë dhe me një gol të pësuar,…

Koha për hakmarrje, këto ishin fjalët që Modriç ia kishte thënë Salah-it pas finales në Paris

Përplasja e ardhshme e Liverpool-it me Real Madridin në 1/16-ën e Ligës së Kampionëve, pritet të shkaktojë shumë debate. “Merseysiders”…

Reali del si lider nga grupi F, Leipzigu i dyti

Kanë përfunduar dy ndeshjet e grupit F të Ligës së Kampionëve me të cilat edhe është kompletuar rrethi prej gjashtë…

Reali synon ta mbyll grupin si lider me fitore ndaj Celtic, formacionet zyrtare

Pavarësisht se ka siguruar kualifikimin tutje, Real Madridi do të synojë me çdo kusht fitoren sot kundër Celticut, në mënyrë…

Zidane paralajmëron rikthimin e tij si trajner

Legjenda e futbollit francez dhe Real Madridit, Zinedine Zidane ka lënë të kuptohet se ai do të rikthehet në rolin…

Tri skuadrat e mëdha evropiane që ende nuk dinë për humbje në kampionatet elitare evropiane

Megjithëse tashmë janë zhvilluar mbi 10 xhiro në secilën prej kampionateve elitare evropiane, ka ende skuadra që edhe më tutje…

Ancelotti largon Modriçin nga lista e të ftuarve për ndeshjen me Leipizgun

Luka Modriq nuk do të luajë në ndeshjen e nesërme në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve ndërmjet Real…

Liga e Kampionëve (femrat), Vllaznia mposhtet nga Real Madridi

Ka përfunduar me humbje ndeshja e parë e vashave të Vllaznisë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve për…