Sveçla: Duhet ta kuptojmë pse Prokuroria Speciale zgjodhi të mos e jap të vërtetën e plotë për rastin Dehari

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar ndaj Prokurorisë Speciale e cila publikoi raportin zviceran për rastin e…

Asgjësohen 300kg mish në Skenderaj

300 kilogramë mish janë asgjësuar në Komunën e Skenderajt. Nga komuna kanë njoftuar se nuk kishte dokumente të deklarimit dhe…

Ministri Aliu thotë se shqetësimet e banorëve të lagjes “Kalabria” për planin rregullues po i trajtojnë me prioritet

Pas protestës së banorëve të lagjes “Kalabria” në Prishtinë para Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës për mos shfuqizim…

​Kurti për mbylljen e dy depove: Është gjetur vaj pa dokumentacion, nuk e lejojmë zhvatjen

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas mbylljes së dy depove nga aksioni i Inspektoratit të Tregut dhe Policisë…

Rama reagon për krizën energjetike, nga mungesa në treg e deri te rritja e çmimit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar sërish për krizën energjetike që ka përfshirë Evropën, veçanërisht pas luftës në Ukrainë.…

​ShSKUK reagon: Gjatë vitit 2021 janë realizuar gjithsej 33 mijë e 666 operacione

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka reaguar pas deklaratës së deputetit Bekim Haxhiu se në vitin 2021 janë realizuar…

KOMF: Vrasja e 14-vjeçarit, tronditje dhe këmbanë alarmi për të gjithë

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve ka reaguar për vrasjen e 14-vjeçarit i cili nuk mundi t’iu mbijetojë plagëve…

Sveçla reagon për aksionin e policisë në disa zona kufitare

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se aksioni policor që ndodhi mëngjesin e kësaj të enjte në…

Johnson për sulmin rus ndaj Ukrainës: Kjo është një katastrofë për kontinentin tonë

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson thotë se sulmi i Rusisë ndaj Ukrainës “është një katastrofë për kontinentin tonë”.…

Abazi për sulmin rus në Ukrainë: Do të ketë pasoja të papara për njerëzimin nëse përdoret arsenali i të dyja vendeve

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka reaguar pas ofensivës ushtarake të Rusisë në…