Miratimi i Projektligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës, reagon KPK

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka shprehur shqetësimin për miratimin e Projektligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës nga Qeveria e Republikës…

Biden: Fatkeqësi për Rusinë, nëse pushton Ukrainën. Do t’i përgjigjemi ashpër

Presidenti amerikan Joe Biden është treguar i prerë në qëndrimin ndaj Rusisë. Në një konferencë për shtyp kreu i Shtëpisë…

Reagimi i SShCK-së pas vendimit të Kushtetueses për shkarkimin e pesë anëtarëve të KPMShCK-së

Gjykata Kushtetuese ditë më parë ka shfuqizuar vendimin për shkarkimin e pesë anëtarëve të Këshilli të Pavarur Mbikëqyrës për Shërbimin…

Basha: I shokuar nga tragjedia e tmerrshme në Bullgari

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë (PDSh), Lulzim Basha ka reaguar për aksidentin tragjik në Bullgari ku humbën jetën 46…

Miratohet marrëveshja me Bankën Evropiane për Investime që lidhet me reagimin e Kosovës ndaj pandemisë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, me 83 vota “për”, asnjë “kundër” dhe asnjë abstenim e kanë votuar marrëveshjen e kredisë…

Kasami pas vendimit të Rexhepit: Nuk kam informata se çka ka ndodhur

Pas lajmit se opozita nuk ka kuorum për miratimin e rendit të ditës të seancës së sotme, në të cilën…

​Pandemia COVID-19, komisioni miraton marrëveshjen 40 milionëshe për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka miratuar marrëveshjen për kredinë 40 milionëshe me Bankën Evropiane për financimin e projektit…

Kryeministri Kurti: Nuk ndihem i rrezikuar nga kërcënimet

Pas kërcënimeve që iu bënë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se nuk ndihet i rrezikuar. Ai derisa tha se…

​Grupi i tifozëve “Plisat” kërkojnë që emri i tyre të mos përdoret për fushatë zgjedhore

Grupi i tifozëve të Prishtinës, i njohur si “Plisat” përmes një reagimi në faqen e tyre në “Facebook” ka bërë…

​Deputetët e VV-së e quajnë të çuditshëm reagimin e opozitës për KPM dhe jo për RTK-në

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje(LVV) po e konsiderojnë të çuditshme reagimin e deputetes së PDK-së, Blerta Deliu për procesin e intervisitimit…