​Grupi i tifozëve “Plisat” kërkojnë që emri i tyre të mos përdoret për fushatë zgjedhore

Grupi i tifozëve të Prishtinës, i njohur si “Plisat” përmes një reagimi në faqen e tyre në “Facebook” ka bërë…

​Deputetët e VV-së e quajnë të çuditshëm reagimin e opozitës për KPM dhe jo për RTK-në

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje(LVV) po e konsiderojnë të çuditshme reagimin e deputetes së PDK-së, Blerta Deliu për procesin e intervisitimit…

​Daka e quan të porositur shkarkimin e saj, paralajmëron ankesë në Gjykatën Kushtetuese

Ish-kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka e ka quajtur vendim të porositur dhe jo Kushtetues shkarkimin e…

UP reagon për liturgjinë serbe në Kishën Ortodokse në Prishtinë

Për liturgjinë serbe të mbajtur të enjten në Kishën Ortodokse në Prishtinë ka shprehur edhe shqetësimin edhe Universiteti i Prishtinës…

Çitaku pas paralajmërimit për sanksione nga Shtëpia e Bardhë, sqaron pse nuk përmendet marrëveshja e Ahtisaarit

Ish-ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA), Vlora Çitaku është deklaruar lidhur me urdhrin ekzekutiv të Presidenti…

Sveçla për konfiskimin e 30 kg drogë: Kosova do të jetë zonë e ndaluar e trafiqeve ilegale

Pas konfiskimit të 30 kilogramëve narkotikëve të llojit marihuanë ka reaguar Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla. Sveçla thotë…

Kurti: Shiu ka nxjerrë në pah dështimet e keqqeverisjes 20 vjeçare

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti thotë se përballë forcave të natyrës njeriu është shpesh i vogël por megjithëkëtë thotë…

Telekomi reagon pas bllokimit të xhirollogarive: U shkel marrëveshja, po na rrezikohet funksionimi

Telekomit të Kosovës sërish i janë bllokuar xhirollogaritë për shkak të borxhit ndaj kompanisë “Dardafon” dhe ky akt sipas kësaj…

​Bosch: Nuk mund ta imagjinoj që Lajçak i ka kërkuar Kosovës ndryshimin e Kushtetutës

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch ka reaguar ndaj deklaratave të emisarit të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav…

Prishtina reagon për “luftën speciale” që po zhvillohet ndaj saj

Ditëve të fundit kanë qarkulluar shumë lajme se disa lojtarë të Prishtinës pritet të largohen nga “Fadil Vokrri”. Si emra…
error: