Demelezi pas aksionit “Subvencioni 2021”: Është koha që ish-ministrat të thirren para përgjegjësisë

Pas arrestimeve të 31 personave në aksionin “Subvencioni 2021”, prej tyre 12 zyrtarë me pozita të ndryshme nga komunat dhe…

Kurti për masat antiCOVID-19: I përgjigjen situatës së tanishme pandemike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar lidhur me masat e reja antiCOVID-19 të vendosura të martën në mbledhjen elektronike…

Osmani: BE të reagojë karshi retorikës destabilizuese të Serbisë në rajon

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian (BE) që të reagojë ndaj retorikës destabilizuese të Serbisë në…

Ambasadori gjerman për tragjedinë në Gllogjan: I shokuar nga ky sulm i dhunshëm në autobusin e nxënësve

Për aktin kriminal që ndodhi mbrëmjen e 26 nëntorit, ku nga të shtënat me armë zjarri humbën jetë tre persona,…

​Abdixhiku për vrasjen në Gllogjan: I trishtuar e tronditur me aktin makabër

Për ngjarjen tragjike që ndodhi mbrëmjen e së premtes në Gllogjan të Deçanit ka reaguar edhe kryetari i Lidhjes Demokratike…

Jahjaga: Krimineli që pati zemër të gjuaj në drejtim të nxënësve të kapet dhe të merr dënimin e merituar

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka reaguar për vrasjen në Gllogjan të Deçanit e ku mbetën të vrarë tre persona,…

Sveçla : Kam kërkuar nga Policia që autori i aktit makabër në Gllogjan të arrestohet sa më parë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar ndaj vrasje në Gllogjan të Deçanit ku mbetën të vdekur tre…

​Rama për aksidentin tragjik në Bullgari: Shumë dhimbje e trishtim

Kryetari i zgjedhur i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka reaguar pas aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari ku humbën…

Krasniqi: I tronditur e i prekur thellësisht nga tragjedia në Bullgari

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka reaguar ndaj aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku…

​Ahmeti për aksidentin tragjik në Bullgari: Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm

Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm. Kështu ka reaguar kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti për aksidentin tragjik…
error: