Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Biden reagon për vrasjen e afro-amerikanit në Mineapolis

Dhjetëra protestues janë arrestuar, pasi dolën në rrugë pranë Mineapolis pas vrasjes së një afro-amerikani 20-vjeçar nga një oficer policie.…

Pas fitores së Osmanit reagon kundërkandidati Nasuf Bejta

Vjosa Osmani tashmë është Presidentja e Republikës së Kosovës. Osmani kishte kundërkandidat Nasuf Bejta, i cili menjëherë uroj atë për…

​Eksperti amerikan kërkon nga ShBA dhe BE të reagojnë ndaj Vuçiqit ku Kosovën e paraqet pjesë të Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq të enjten publikoi një fotografi të hartës së Kosovës me flamurin e Serbisë në të.…

RrGK: Shteti të parandalojë vrasjet e grave

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka reaguar ndaj vrasjes së 44 vjeçares S.S që u vra të dielën nga…

Admovere: Mirëqenia e komuniteteve nuk ishte prioritet i Qeverisë në detyrë

Organizata joqeveritare Admovere thotë se mirëqenia e komuniteteve romë, ashkalinj dhe egjiptianë nuk ishte në prioritetet e qeverisë në detyrë.…

Ambasadori amerikan për arrestimin e 8 zyrtarëve policorë: Askush nuk duhet të jetë mbi ligjin

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Philip Kosnett është deklaruar rreth arrestimeve të tetë zyrtarëve policorë të…

​Ish deputeti i LDK-së i reagon Mustafës: Kur nuk ke çka flet, më mirë është të mos flasësh fare

Ish-deputeti i Lidhe Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova, ka reaguar ndaj shkrimit të kryetarit të dorëhequr të kësaj partie,…

AAK reagon pas deklaratës së Rada Trajkoviqit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka reagur pas deklaratës së Rada Trajkoviq e cila tha se AAK është në…

Kurti nuk i përgjigjet Mustafës për “Republikën e Tretë”

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti nuk ka komentuar deklaratat e të parit të Lidhjes Demokratike të…

Avdyli: Paska shkretu Isa, ky që mbeti në histori si humbësi serik më i madh i zgjedhjeve në Kosovë

Kandidati për deputet nga lista “Guxo”, Haxhi Avdyli i ka reaguar kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa…
error: