Sot raundi i ri i bisedimeve Kosovë-Serbi

Të martën në Bruksel mbahet takimi i radhës në nivel kryenegociatorësh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Delegacioni i Kosovës do të…

Bislimi: Në raportin e KE-së për Kosovën është vlerësuar puna e Qeverisë për marrëveshjen për targat

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog Besnik Bislimi gjatë raportimit në Komisionin për Integrime Evropiane bëri të…

​Lajçak për raundin e ri të bisedimeve Kosovë-Serbi: Ka shumë çështje urgjente për t’u diskutuar

Këtë të martë, në Bruksel do të nisë raundi i ri i bisedimeve në mes të Kosovës dhe Serbisë. Takimi…