Krimineli Ratko Mlladiq shtrihet në spital

Krimineli i luftës Ratko Mlladiq, i cili po vuan dënimin e përjetshëm në Hagë për krime lufte, është shtruar në…

​Në Zveçan, edhe flamuri kinez karshi atij serb e rus

Në objektin e shtëpisë së shëndetit në Zhitkovc të komunës së Zveçanit në veri të Republikës së Kosovës, përveç flamurit…

Shkatërrohet murali i kriminelit të luftës Ratko Mlladiq

Një mural kushtuar kriminelit të luftës Ratko Mlladiq u shkatërrua në rrugën Njegoseva në qendër të Beogradit. Dyshohet se pas…

Media perëndimore për Mlladiq: Mbyllja e kapitullit të përgjakshëm të historisë

Vendimi mbi kriminelin Ratko Mlladiq për gjenocid dhe krime lufte mbyll një nga kapitujt më të përgjakshëm në historinë moderne…

Gjykata merr vendim: Burgim i përjetshëm për ‘kasapin e Bosnjës’

Gjykata e Kombeve të Bashkuara në Hagë ka dhënë vendimin përfundimtar për ish-shefin e ushtrisë serbe në Bosnje dhe Hercegovinë,…

Krimineli i luftës Ratko Mlladiq në gjendje të rëndë shëndetësore

I dënuari për krime lufte dhe i burgosuri i Hagës, Ratko Mlladiq, sipas familjes së tij, ka pasur një temperaturë…