Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Kërkohet paraburgim ndaj tre zyrtarëve policorë lidhur me rastin “Karaçeva”

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti Përgjithshëm, ka kërkuar caktimin e paraburgimit, në kohëzgjatje prej 30 ditësh, nga Gjykata kompetente në…

Sot konferenca e tretë në rastin kundër Gucatit dhe Haradinajt

Konferenca e tretë për ecurinë e çështjes kundër Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt mbahet sot me fillim në orën 15:00,…

Rihapet shqyrtimi gjyqësor për rastin e Agonis Tetajt

Rihapet shqyrtimi gjyqësor në çështjen penale ndaj të pandehurve SH.G i akuzuar për vepër penale të rikualifikuar të vrasjes nga…

Rasti viza- Dështon seanca ndaj Ukë Rugovës dhe të tjerëve

Në Departamentin për Krime të Rënda  me të nisur rishtazi seanca gjyqësore për rastin ndaj të dyshuarve për keqpërdorim me…

Automjeti del nga rruga në magjistralen Podujevë-Prishtinë

Një automjet ka dalë nga rruga në magjistralen Podujevë-Prishtinë, në afërsi të fshatit Shakovicë. Dëshmitarët i thanë KosovaPress-it se në…

Mbahet seanca për vrasjen e Oliver Ivanoviq

Sot mbahet seanca fillestare për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq. Këtë e ka bërë të ditur për KosovaPress, avokati…

Më 5 shkurt do të mbahet seanca për rastin e Oliver Ivanoviqit

Me 5 shkurt është caktuar të mbahet seanca fillestare për vrasjen e Oliver Ivanoviq. Këtë e ka bërë të ditur…

Dështon të mbahet seanca për rastin e ish-drejtorit të Policisë së Kosovës

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës ka dështuar të mbahet seanca për rastin e ish-drejtorit të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj…

Dëshmitari tregon momentet e tmerrit: Shpërthim i fuqishëm, dërguam të plagosurit në Urgjencë

Ferizaj u trondit nga një shpërthim i një bombole gazi që ndodhi pasditen e sotme në kompleksin “Village”. Krejt këtë…

​Turpi i pajetë me COVID-19 u la me pacientët e tjerë, sqarohen nga Spitali i Mitrovicës

Spitali i Përgjithshëm i Mitrovicës është deklaruar rreth raportimit se trupi i pajetë i 84 vjeçarit ka qëndruar për më…
error: