​Kurti e Haradinaj debatojnë për krizën energjetike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kruti dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj kanë debatuar rreth situatës me…

​871 raste të reja me COVID-19

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 871 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, dhe nuk ka pasur ndonjë të…

​10 raste të reja me COVID-19

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 10 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, dhe nuk është shënuar asnjë rast…

Ja se si të kërkojmë falje nëse po vonohemi për punë

Është e pamundur që ndonjë punonjës të mos jetë vonuar ndonjëherë për punë. E shpeshtë apo shumë e rrallë, shefi…

​12 raste të reja me COVID

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 12 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast…

​Ja sa raste aktive me COVID-19 janë në Kosovë

Në vendin tonë po vazhdon të bie numri i rasteve me COVID-19. Aktualisht janë 347 raste aktive. Në 24 orët…

​20 raste të reja me COVID

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 20 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast…

Ministri Sveçla e Nagavci raportojnë në komision për dhunën në familje dhe në shkolla

Rastet e dhunës në shkolla si dhe masat e ndërmarra nga ana e institucioneve kompetente do të jetë njëra nga…

​OBSh: Rënie e ndjeshme e numrit global të rasteve

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSh) ka vërejtur  një rënie të ndjeshme të numrit global të rasteve të reja me COVID-19.…

​Pesë viktima dhe 793 të infektuar në Shqipëri

Pesë persona të tjerë kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në Shqipëri, ndërkohë që 793 qytetarë janë infektuar nga…