Dhjetë raste të reja me COVID

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se nga 1.231 testime, 10…

​Rriten rastet me COVID-19 në Evropë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) njoftoi se rastet me COVID-19 në të gjithë Evropën u rritën me 7 për qind…

Bie interesimi për testim, por në IKSHP thonë se kanë mjaftueshëm teste PCR

Në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës aktualisht janë në dispozicion rreth 200 mijë teste për COVID-19, ndërsa në…

Pulmologjia shndërrohet në klinikë COVID, vetëm dy shtretër të lirë, 80% e pacientëve janë të pavaksinuar

Klinika e Pulmologjisë është shndërruar në klinikë COVID e në të cilën kanë mbetur të lirë vetëm edhe dy shtretër.…

Mbi 1 mijë raste me COVID, shënohen edhe dy viktima

Shifrat e të prekurve me COVID-19 sot shënuan një tjetër rritje të frikshme. Nga 6,784 testime të kryera në 24…

​19 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 2.672 testime, 19 qytetarë…

Pesë raste të reja me COVID, ja në cilat komuna

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar pesë rast të reja me COVID-19 nga 358 teste të kryera. Në këtë…

Dhjetë raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se gjatë 24 orëve të…

Tetë të vdekur dhe 578 raste me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët privatë me metodën RT-PCR, si dhe…

Mbi 7 mijë raste aktive me COVID

Numri në rritje i rasteve ditore me COVID rrjedhimisht ka ndikuar që edhe rastet aktive me koronavirus të shtohen në…
error: